Kontrolkaleminizi sıksık kontrol edin..

novell35

Üye
Arkadaşlar 2 gün önce 380V bağlı bir makinanın enerjisini kestim kontrolkalemiyle kontrol ettim ve doğru sigortayı indirmişim diye düşündüm..Halbuki kontrolkalemi arızalanmış ve ben enerji yok diye enerji kablosunu söktüm o anda R-S-T aynı anda avcumun içiyle tuttum ve doğal olarak sallandım:)Allah korudu hiçbirşey olmadı sigorta attı..

Sonuç şu ki;

cebinizde taşıdığınız kontrolkalemini sık sık kontrol edin ve çalıştığından emin olun..

geçmiş olsun arkadaşım her zaman dikkatli olmak lazım mümkünsede ana şalteri kapatmadan iş yapmamak lazım bide iyi kontrol kalemi kullanmak lazım aynı zamanda senin dediğin gibi kontrol etmek lazım

Geçmiş olsun UfukizmiR
muratcyber ' Alıntı:
iyi kontrol kalemi kullanmak lazım
İzeltaş kontrol kalemini kaç defa 7 metreden betona düşürdüm hatırlamam. Taş gibi.

genç arkadaş ' Alıntı:
Geçmiş olsun UfukizmiR
muratcyber ' Alıntı:
iyi kontrol kalemi kullanmak lazım
İzeltaş kontrol kalemini kaç defa 7 metreden betona düşürdüm hatırlamam. Taş gibi.
arkadaşımızın dediği gibi uzun zamandır izeltaş kontrol kalemi kullanıyorum daha iyisini görmedim fiyatıda 6-7 ytl civarında yüzüde çok sağlam tornavida niyetinede kullana bilirsiniz :)

Büyük boy veya küçük boy,bu tornavidaları bir elektrikçi kullanacaksa bence hepsinde lamba veya buzzer gibi uyarı elemanları bulunmalı..Ama yanılmıyorsam böyle birşey düşünülmemiş.Bende izeltaş kontrol kelemi kullanıyorum.Birçok kalite marka tornavidaya, sağlamlık bakımından fark atar.Ama bildiğim tek bir boyu var.Keşke büyük boy veya küçük boy hepsine lamba takabilseler.

Arkadaşlar 380 v. da çalışırken faz kalemleri kullanmanızı tavsiye ederim.Kontrol kalemleri bir çok yerde yanıltabilir.

görkem ' Alıntı:
380 V r-s-t nasıl kömür olmadın hayret !! allah korumuş vallahi

Kardeş bulunduğum yerin zemini özel kauçukla yalıtılmış..Bu beni korudu..Ayrıca uçlar boşta olduğu için fazla yükte yoktu..

UfukizmiR ' Alıntı:
görkem ' Alıntı:
380 V r-s-t nasıl kömür olmadın hayret !! allah korumuş vallahi

Kardeş bulunduğum yerin zemini özel kauçukla yalıtılmış..Bu beni korudu..Ayrıca uçlar boşta olduğu için fazla yükte yoktu..

Herseye ragmen aramizda olman guzel.

Buradan eskiden calismis oldugum Elxxn sirkete sesleniyorum. Aldiginiz 1-2 ytl lik kontrol kalemleri insanlarin basina neler acabiliyor. Elemanlariniza sahip cikin. Kontrol kaleminde cimrilik olmaz, Kontrol kalemi dedimmi ilk akla gelen izeltas.

Arkadaşım seni allah korumuş benim arkadaşım çarpıldı ve şuan havızasını yidirti hiç birşey hatırlamıyor AİLENİZİ SEVİYORSANIZ DİKKAT EDİN!!!!

bu yüzden kontrol kalemi alırken en iyisi hangisi ise onu alıyom para canımızdan kıymetli değilya kardeş allah korumuş dikket bir dahakine

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri