kondansatör seçimi hkk.

2,7 voltluk 500 farattan 20 tane (yada istediğin kadar seri bağla)2,7x20=54 v olsun.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
2,7 voltluk 500 farattan 20 tane (yada istediğin kadar seri bağla)2,7x20=54 v olsun.

Cevabiniz icin tesekkur ederim amacim ayni guc ile dusuk voltajli yuksek faradli duzenek kurulurmu idi. Sanirim cevabini aldim ama deneyerek de anlamis olacagim. Ucuz sonucta. 2.7v 500f kon. Siparisi verdim. Burada paylasacagim

Ustatlar herkese selam. Bir konuyu danismak ostiyorum 50v un uzerinde 70bin uf kondansatorumu cc cv olarak volt ve amper secenegi ile sarj edip desarj ediyorum. Ornegin 30v 1.5 amper sarj (sarj 4 saniye) ile elde ettigim desarj gucu 30v 1a (sarj 8 saniye) sarjda ettigimden cok daha kuvvetli. Amper degeri kondansatorun sadece sarj hizini ayarlitor saniyordum desarj gucunu de dogrudan etkiler mi? Bariz bir desarj gucu farki var. Yorumlariniz kiymetli

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri