kompanzasyon sorun

orhan67

Üye
selam arkadaşlar benim kompanzasyon ile ilgili bir sorunum var 20kwlık kurulu güçte kompanzasyon yapılacak ama devrede 8saat çalışan 6adet 100watlık ısıtıcılar var bunların kompanzasyonu ayarlamakta zorluk çekermiyim nasıl bir rölekullanıp nasıl hesaplama yapmam lazım çok teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sayın orhan arkadaşım daha açık net değerler verirsen daha iyi cevaplar alırsın demek istediğin bu tesisite sadece 6 adet 100watlık ısıtıcılarmı var eğer konuya biraz açıklık getirip varsa diğer kullanıla güçleride yazarsan daha iyi olur

sağol arkadaşım tabiiki, ayrıca sistemde belli aralıklarla 6 adet 0,75kwlık motorlar,1aet hidrofor motor,1aet 2,2kwlık asansör motoru yaklaşık 80 adet2*36watt fluoresant lamba,2adet klima,1adet sohben gibi yüklü malzemeler var

ayrıca sunu belirteyim giriş fazları 52A,51A,40A olarak ölçüldü

Düzenleme: MuraTh Lütfen üst üste mesaj yollamayınız son mesajınıza düzenle seçenegi ile ekleme yapınız
mesajlarınız birleştirildi

arkadaşım öncelikle panoyu yeni yapıyorsan sana tavsiyem 3 akım trafosuyla çalışan röle kullan ikinci olarak dağıtımdaki fazlar tam anlamıyla dengeli olmasada üç akım trafosuyla çalışan röle bu durumda sorun çıkarmaz aslında bu durumda senin zorlukla karşılaşıcağını sanmam iyi bir hesaplama sonucu kuracağın bu sistem sorun çıkarmaz burada 600wat ısıtıcı var demişsin birde şohben eklemişsin şohbenin watı yazmıyo ne tür bi şohben olduğunu bilmiyorum ama şayet vatı yüksek ve sürekli devrede kalıyor ise kapastif sorunu ile karşılasa bilirsin tabi bu ısıtıcıların gücü ve çalışma süresiyle alakalı eğer sistemi kurdukatan sonra kapastif sorunu ile karşılaşırsan bu sorunuda şönt reaktörü ile hallede bilirsin.
hadi kolay gelsin arkadaşım kendine iyi bak.

Devrede, ısıtıcılar varsa, bunlar reaktıf yük çekmeyeceğinden, röleye bir çalıştırma etkısı yapmaz. Sayaç, aktıf yükü fazla yazacak, buna mukabıl, reaktıf yükte artma olmıyacağından, kompansazyon sıstemınız daha kolay görev görecektır.

teşekkürler teknoseko ekr 24k röleyiçokduyuyorum tavsiye edermisin veya tavsiye ettiğin bir röle varmı

zeybek arkadaşım sanada çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için

Düzenleme: MuraTh Lütfen üst üste mesaj yollamayınız son mesajınıza düzenle seçenegi ile ekleme yapınız

orhan67 ' Alıntı:
teşekkürler teknoseko ekr 24k röleyiçokduyuyorum tavsiye edermisin veya tavsiye ettiğin bir röle varmı

orhan67 ' Alıntı:

arkadaşım bahsettiğin cihazdan ben kullandım,26 adet 1kw-7,5 kw arası değişik güçlerde motor ve bunun yanında dengesiz şekilde beslenen aydınlatma grupları olan bir işletmede kullandım yaklaşık 2 aydır sorunsuz çalışıyor.

sevgili arkadaşım ekol bu röleyi tavsiye etmişsin kullanımı kolaymıdır biz genelde entes,cırcutor,federal kullandık,gerçekten şuan elimde bir iş var dengesiz yükler nezaman devreye gireceği belli olmuyor,40kwlık bir kurulu güç akımlar 50,52,40A nasıl bir uygulama yapmalıyım.Yardımın için çok teşekkürler

Kullanım kolaylığı ve kolay analiz açısından gepa RQ-30 rölesini bir incele istersen. Hangi faza ne ihtiyaç var hemen görünür zaten.

Forum istatistikleri

Konular
128,446
Kullanıcılar
450,383
Son üye
cizimsoft

Yeni konular

Geri