kompansazyon üzerine

3. maddeyi firma ayrıntılı biçimde açıklayabilirse,bizim için çok faydalı olacağını sanıyorum.Üründe de opsiyonel olarak bu seçenek sunulmakta.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Uygulama için,tesiste ölçümler yapılıyor.Bu ölçüm sonuçları Amerika'ya gönderi-
liyor.Tasarım Amerika'da yapılıyor.Bazı tesisler için,enerji tasarruf imkanı bileolabiliyor.Firma
çok ekabir bir firma olduğu için,bizim meraklarımızı giderme çabasına gireceğini sanmıyorum.
Servis ve Bakım hizmeti ,Bozüyük/ Bilecik teki bir organizasyon ile yönetiliyor.

Demekki tek kutusu olan bir makine değil bu çok farklı işler yapabildiğine göre bir cihazdanda öte büyük bir sistem galiba.

merhaba arkadaşlar
elektro flow sistemi adlı rlc devresi esasına göre çalışan bir sistem var
sistem:
1- işletmelerde 1 sn ye kadar enerji dalgalanmalarını önlüyor
2- %5 -%25 e kadar enerji tasarrufu sağlıyor
3-trafo cıkısında fazlardan biri kayıpsa diğer iki fazdan kayıp fazı üretiyor
4-harmonikleri önlüyor
5-+-20v gerilim regülasyonu sağlıyor
6-fazları dengeliyor
7-güç faktorunu iyilestiriyor

arkadaslar,
burada yazanlarin bazilarini sadece bir RLC devresi ile yapabilmek icin elektrigin temel yasalarinin olmadigini iddia etmek gerekir.
1 sn'lik gerilim dalgalanmasini karsilamak icin ne kadar enerji depolamak lazim ?
cok basit bir hesap. kendi isletmeniz icin bir hesap yaptiginizda konulmasi gereken kapasitorun ne kadar "buyuk" oldugunu anlayacaksiniz.

evet guc faktorunu duzeltip kayiplari bir miktar azaltabilir ama sonucta hepsi bu....

Yazılanlar doğruysa güzel bir sistemdir, ancak fiyatları ne seviyelerde bilen varmı?

güzel bir sisteme benziyor kullanan işletmelerden verimliliğini konusunda bilgi almak lazım

Eğer bu sistem yazılım tabanlı ise kimse bana bunun "peak" lerde iş göreceğini anlatmasın.Ayrıca bu sistemin en az 1500-1600 Volt gerilim değerlerinde darbe testine ( milisaniyeler mertebesinde ) girmiş olması ve sonuçların da Türkiye'de şalt malzemeleri yüksek gerilimde test etme yetkisine sahip tek kuruluş olan LVT tarafından belgelendirilerek sistemin bozulmadan görevine devam ettiğinin tescillenmesi gerekir.Bu darbeyi alan bir devre elemanının arızalanmadan çalışacağını sözle anlatmak inandırıcı olmaz.Sonuçta bu sistem bilimsel bir buluşsa illaki ispat gerektirir.Yukarıda sayılan sisteme ait özelliklerin deneylerle ispatı da mutlak olmalıdır.En azından internet sitelerine sistemin bahse konu Şebeke sorunlarını nasıl çözdüğünü gösteren test videoları konulmalı.Hele ki fazlardan birinin kopması anında kendiliğinden faz üreterek gerilim dengesizliğini ortadan nasıl kaldırdığının testini mutlaka yapmalılar.Ben orada yazan referanslara da nedense inanmak istemiyorum.Energy Saver ürünlerini üreten firmanın bile bir sürü referansı var.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri