Kodundan bulamadığım smd entegre

by lent

Yönetici
Yönetici
Yönetici
İyi akşamlar arkadaşlar, accent era aracımın saati çalışmıyordu. Açıp baktım 8 ayaklı IC ısınıyor, üzerindeki etiketlemeden entegreyi bulamıyorum aramalarım sonuçsuz kaldı, UNICK P926 veya 928 nerde bulunur kaç para artı mümkünse teknik katalog için yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Ekli dosyalar

• 23082011134.jpg
    23082011134.jpg
    255.5 KB · Görüntüleme: 854
  • 23082011132.jpg
    23082011132.jpg
    386.5 KB · Görüntüleme: 562
  • 17102014773.jpg
    17102014773.jpg
    580.8 KB · Görüntüleme: 555
O entegre haberleşmeye mi bağlı yoksa güç hattına mı ?
Bu koda sahip hiç bir entegre bulamazsın dua et entegrenin üstüne "bunu yazan tosun okuyana ......" yazmamışlar. Gördüğü işlevi çöz muadilini bulduktan sonra CTRL+C sonra CTRL+V.

Yandaki saat entegresi nedir belki ondan yola çıkarakta bilgiye ulaşılabilir..

kolay gelsin.

Saat olarak Pic16 kullanmışlar o devreyi tam çözemedim zati o sebeple katalog istedim haberleşme yok @seagate Abim (bu arada hoşgeldin uzun zamandır yoktun :)) zaten gıcık yapmışlar kontağı açmadan saati okuyamıyorsun daha önceki denemelerimde E-/şase ,B+ ve acc/12v bağlanınca arka aydınlatmayla beraber saat geliyor 4 pin var ama soket 3 lü???
23082011134-jpg.19898

Son düzenleme:
Saat olarak Pic16 kullanmışlar o devreyi tam çözemedim zati o sebeple katalog istedim haberleşme yok @seagate Abim (bu arada hoşgeldin uzun zamandır yoktun :)) zaten gıcık yapmışlar kontağı açmadan saati okuyamıyorsun daha önceki denemelerimde E/şase ,B+ ve acc/12v bağlanınca arka aydınlatmayla beraber saat geliyor 4 pin var ama soket 3 lü???

Araç tesisatlarında ground yoktur. Tabi aynanız cama takılan soyundan değilse...

Bu arada bu sayfanın Page rank ı 3 müş. :(

Son düzenleme:
Bu devreyi eleyip enerji vereyim o zaman, hasar kontrol ...

Entegreleri söküp lcd yi test ettim bir bacakta dahi çok segment enerjilenditiyor :(, bu ölçülere uyacak fikir ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar. (Tuşları bi şekilde hallederim, R tuşu dakikalar 12:00-29 ise saati değiştirmeden dk hanesini sıfırlıyordu 12:00, 12:30-59 ise saati bi yukarı yuvarlıyordu 13:00) Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Cevap için teşekkür ederim @seagate Ustam, önceki mesajımda dediğim gibi her türlü fikir ve yoruma açığım, amacım aynı ekran ölçüsünde bir şey zati çok maksatlı bi şey değil bildiğin basit saat.. dandik... Daha sonra yazacaktım neyse laf açılmışken fazla da çevrem yok demek ki kimse 2 kelime yazmıyor.. end. tamir yapan bi yere başvurdum durumu anlattım akşam üzeri tel açıp lcd nin bozuk olduğunu diğer sorunların kaynağı olarak da lcd sebep söylediler Çorlu da tedarikçi kısıtlı ve ist. da fazla tanıdığm olmadığından parçayı kendilerinin temin etmesini rica ettim ücreti mukabilinde. Bir teşekkür de ilgi ve alakanızdan dolayı.

Bence yeni devre daha büyük olur ince çalışmak çok zor aliexpress e bi bak istersen orda bulabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri