Kendi Tesla Bobinini Yapan Varmı?

manyeto

Üye
merhaba arkadaşlar

forum katılımcılarından tesla bobiniyle ilgilenen arkadaşlar varmı
hiç aramızda evinde atölyesinde garajında vs bu yıldırım üretme makinasını
yapan varmı.varsa elde ettiği sonuçları bizle paylaşırmı.çalışmalarını bize gösterebilirmi.yoksa neden yok.teorik olarak herkes bir şeyler söyleye bilir ama
uygulama olarak amatörcede olsa bir şeyler yapmış birileriyle tesla coil yapmanın
zorluklarını tartışmak isterdim.nette tesla coil ringlerini görünce bizde meraklısını araki bulasın.

amatörce uğraşan arkadaşların çalışmalarını görmek isterim açıkcası.
keşke bunu kendi kendine yapan insan sayısı artsa.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ben yeni birşeyler varmı diye sorguladım güncel anlamda
daha güzel bir şeyler yapan varsa iletişime geçmek için.

bu cihazdan bir tane yapıp yaşadığım yerde dekorasyon amaçlı
bulundurmayı düşünüyorum.etrafına tel kafes benzeri bir koruma ekleyerek
tabi.böylece hem sürekli ozon üreticek ve ayrıca görsel bir gösteride cabası
bir tek ses sorun olabilir sanırım.

ben yeni birşeyler varmı diye sorguladım güncel anlamda
daha güzel bir şeyler yapan varsa iletişime geçmek için.

bu cihazdan bir tane yapıp yaşadığım yerde dekorasyon amaçlı
bulundurmayı düşünüyorum.etrafına tel kafes benzeri bir koruma ekleyerek
tabi.böylece hem sürekli ozon üreticek ve ayrıca görsel bir gösteride cabası
bir tek ses sorun olabilir sanırım.
pek ozon üretmez, ayrıca azotoksit üretir sağlığa zararlıdır, EM dalgaları kafes şekline göre nekadar önleyecek dikkat etmek lazım..

pek ozon üretmez, ayrıca azotoksit üretir sağlığa zararlıdır, EM dalgaları kafes şekline göre nekadar önleyecek dikkat etmek lazım..
kesinlikle bol miktarda ozon üretir.cihaz çalışırken ozon kokusu anında çevreye
yayılıyor.ayrıca bu devrelerde 500khz max 1 mhz 2mhz frekanslar söz konusudur
sebebide deri olayı ve bobin empedanslarıdır.bu frekanslarında bilinen sağlık etkileri çok azdır çünkü enerji taşıma kapasiteleri azdır.frekans arttıkça enerji taşıma kapasitesi artar.daha henüz em dalganın mahiyeti tam bilinmediğinden
frekansla doğru orantılı enerji taşıma özelliğinden dolayı spektrumun mikro dalgalara çok uzak bölgelerinde indüksiyon yasaları izliyor.böylesi bir ev aksesuarında faraday kafesinin tek anlamı olabilir oda yıldırım sıçramalarını bir alanda tutmak güvenlik yoksa em dalganın radyasyon özelliği böyle çalışmalarda devede kulak kalır.ama yinede ben vücudumla herhangi bir em alan içinde kalmak istemem.sebebi vücudumuzda acayip çok oranda demir var ve oda manyetik bir malzeme.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri