kaza

hayatını kaybedene ALLAH'tan rahmet geride kalanlara sabır diliyorum.
EKAT belgesi olanlar ve tedaş yetkilileri müdahale edebilir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Manevraya yetkili kişi listeleri tedaş tarafından her toplantıda güncellenir. Ancak bana gelen listeden anladığım kadarıyla tedaştan maaş alan herkese yetki veriliyor. Bana gelene EKAT belgen varmı diye sormuyorum yetkisi varsa sorun bitiyor. O köylü oraya kendi isteğiyle kimseden habersiz çıkmamıştır. Sulama hatlarında maalesef işler bu şekilde yürüyor. "Abi biz arızadayız işimiz uzun sen hat başındaki sigortaya bak" denmiştir tedaş tarafından. Ölen kişinin arkada kalanlarını çok mağdur etmeden tedaşıda zarara uğratmadan yapabileceğin bir bilirkişilik en başarılısı olur gibi. Merhuma Allahtan rahmet. Sizede kolay gelsin

Nasıl oluyor abi biz arızadayız sen git hallet bunu diyen adam resmen cinayet işlemiş adam resmen kendi görevini başkasına yaptırmak istemiş ekat belgesi olmadan og ye çıkma yetkisi yoktur tedaş ta çalışsa bile

Sene olmuş 2014, Geleceğe Dönüş 2 filminde uçan arabaların gezdiği 2015 yılına tek bir sene kalmış ama bu memlekette "Nasıl olur?" diyebileceğimiz o kadar çok şey var ki, buna da çok şaşırmamak lazım. Enerji kesilir, trafo sahibi veya işte yararlanan her kim ise, ekip gelemez ve adam da bir an önce enerji vermek isterse ve iyi kötü bir iki tecrübesi de varsa 34 bin voltun neler yapabileceğinin örneğini yaşamadığı için çıkar o direğe. Tabi gene de hat Bakım ekibinin günahını almamak lazım, belki onlar sen hallet demedi de şahıs kendisi çıktı oraya ki bu da belki kuvvetle muhtemeldir. 220 voltta üç beş iş halleden hemen ustalığa soyunur 34 bin voltta yük altında ayırıcı bile açılmayacağını bilmez gider o direğe korkusuzca tırmanır. Ecel işte insanı böyle çekiveriyor kendine. Allah rahmet eylesin, tam doğrusunu bulması zor bir durum.

Nasıl oluyor abi biz arızadayız sen git hallet bunu diyen adam resmen cinayet işlemiş adam resmen kendi görevini başkasına yaptırmak istemiş ekat belgesi olmadan og ye çıkma yetkisi yoktur tedaş ta çalışsa bile

Bu yanlışlar her yerde yapılıyor maalesef. Eğer kaza bela meydana gelmezse kimse farkına bile varmıyor. Olması gerekenleri yada yapılması gerekenleri kısacası işin doğrusunu herkes bilir. Ancak özellikle kırsal kesimde öyle bir düzen oluşmuşki tedaşa bir arıza ihbarı düştüğü zaman önce köylerde elektrikten az biraz anlayan seçilmiş belirli kişi aranır "tedaşa göre" önemsiz bir arızaysa o kişi gider panoyu kontrol eder ayırcı açar hattı böler; sulama fiderlerinde kök binasını kontrol eder ayırıcı kesici açar kapatır vs. Bir kaza meydana geldiği zaman bir süreliğine bu düzen durur tedaş işini prosedüre göre yapar kaza unutulunca eski düzedne devam.

Allah bu yüksek gerilimde çalışanlara yardım etsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri