Karşılıklı Sohbet Bölümü

d0stcan

Üye
Sayın Yetkililer site içerisinde genel olarak bir aile konumuna geldik. Bir çok yönden sorunlarımızı görüşlerimizi birbirimize aktarıyoruz. Yalnı site içerisinde online durumda olan arkadaşların hepsinin katılabileceği küçük bir sohbet bölümü eklerseniz daha iyi olmazmı.Böylelikle birbirimizi daha iyi tanımış oluruz ve Site içerisinde gereksiz mesajlar bulundurup kotamızı zorlamayız.

Bu benim görüşüm katılmak yada katılmamak sizin fikriniz.

Herkese İyi Çalışmalar......

Bu konuyu Bir Anket olarak değerlendirebiliriz

Sayın d0stcan bu istek defalarca yapıldı her seferinde benzer ceavpları veriyoruz. Burası mesleki bir forum sitesidir. Yani burada yaşanan sorulara verilen cevaplar gelecek nesiller içinde birer kaynak teşkil etmektedir. Chat msn vs gibi anlık mesajlaşma programları ile sorulan sorular ve verilen cevaplardan en fazla 3 - 5 kişi yararlanabilecek bu cevaplarda kalıcı olmadığı için zamanla unutulup gidecektir. Halbu ki foruma yazılan sorular ve verilen cevaplar yıllar boyu benzer sıkıntıları yaşan belkide yüzlerce insana yol göstermektedir. Bu yüzden forum yönetimi olarak anlık mesajlaşma programlarını/uygulamalarını forum üzerinde yasakladık. Bu güzel öneriniz için teşekkür ediyoruz ancak foruma bu tip bir caht böümü eklenmesi söz konusu değildir.

İyi forumlar.

Bu isteği belki bu sitede ilk yapan kişi benim ama sn yöneticilerimizin verdiği cevaplar karşısında bende fikrimi değiştirdim özellikle chat alanı kalıcı olmayacağı için bilgi paylaşımının sürekliliğini büyük ölçüde negatif yönden etkileyecektir...

Bu sebepten dolayı ben katılmıyorum ve aynı görüşü paylaşmıyorum...

Sayın d0stcan bu istek defalarca yapıldı her seferinde benzer ceavpları veriyoruz. Burası mesleki bir forum sitesidir. Yani burada yaşanan sorulara verilen cevaplar gelecek nesiller içinde birer kaynak teşkil etmektedir. Chat msn vs gibi anlık mesajlaşma programları ile sorulan sorular ve verilen cevaplardan en fazla 3 - 5 kişi yararlanabilecek bu cevaplarda kalıcı olmadığı için zamanla unutulup gidecektir. Halbu ki foruma yazılan sorular ve verilen cevaplar yıllar boyu benzer sıkıntıları yaşan belkide yüzlerce insana yol göstermektedir. Bu yüzden forum yönetimi olarak anlık mesajlaşma programlarını/uygulamalarını forum üzerinde yasakladık. Bu güzel öneriniz için teşekkür ediyoruz ancak foruma bu tip bir caht böümü eklenmesi söz konusu değildir.

İyi forumlar.

Sayın Azrail Benim anlatmak istediğim şey sanırım tam anlaşılmadı.Ben Bilgi arşivi için bir yorumda bulunmadım yada soru cevap için sohbet bölümü eklensin demedim. Sadece online olan arkadaşlar ile günlük sohbet için bir fikir sundum. Form Yönetimi ve form aktiviteleri ile ilgili bilgisiz sayılmam. Sistemin nasıl işlediği konusundada. Sizin ileteceğiniz cevap Hayır-Evet şeklinde olmalıdır. Yetkili olarak sizinki Hayır dan taraf anlaşılan.

Sayın Yetkililer site içerisinde genel olarak bir aile konumuna geldik. Bir çok yönden sorunlarımızı görüşlerimizi birbirimize aktarıyoruz. Yalnız site içerisinde online durumda olan arkadaşların hepsinin katılabileceği küçük bir sohbet bölümü eklerseniz daha iyi olmazmı.Böylelikle birbirimizi daha iyi tanımış oluruz ve Site içerisinde gereksiz mesajlar bulundurup kotamızı zorlamayız.

Bu benim görüşüm katılmak yada katılmamak sizin fikriniz.

Herkese İyi Çalışmalar......

Kolay gelsin

Sayın d0stcan mesaj yazmadan önce tabiki sizin mesajınızı dikkatle okudum ancak bir forum sitesinde hele hele mesleki bir forum sitesinde chat bölümü olursa o bölümde sadece "naber iyimisin" sohbeti yapılmaz. Zaman içerisinde -ki bu zaman en fazla 1-2 haftadır chat bölümü acil yardım bölümüne dönüşür ve forumun bilgi akışını tehtit etmeye başlar. Düşünsenize çok can alıcı bir noktada sorulan ve çok doğru bir cevap verilen soru bile en fazla bir kaç kişi tarafından görülebilecektir. Ve bu cevapta uzun dönemde cevabı veren kişi haricinde kimse tarafından hatırlanmayacaktır.

Chat gibi bir alanda sürekli olarak bir yönetici tutma zorunluluğumuzda bulunacaktır ancak yöneticilerimizin hepsi iş güç sahibi olduğu için her an forumda aktif olamıyoruz. Aslına bakılırsa bende sizinle aynı fikirdeyim iş haricinde de üyelerimiz birbiriyle kaynaşmalı bu yüzden de Serbest Konular bölümünü açtık. Üyeler arasındaki sosyal bağların bir nebze de olsa bu bölümde kaynaşması mümkün olabilecektir.

İyi forumlar.

aslında bende başlığı görünce çok güzel bi fikir diye düşünmüştüm ama azrail kardeşimiz
doğru söylemişşş..

açılacak online sohbet bölümü bilgi paylaşımı için kullanılırsa tabiki uygun olmaz. ama dostcan arkadaşımızın anlatmak istediği güncel konular için kullanılmasıydı sanırım. Mesela israil meselesi, bursasporun şampiyonluğu vb. ... bu tür konuların konuşulması şartıyla güzel olurdu bence

açılacak online sohbet bölümü bilgi paylaşımı için kullanılırsa tabiki uygun olmaz. ama dostcan arkadaşımızın anlatmak istediği güncel konular için kullanılmasıydı sanırım. Mesela israil meselesi, bursasporun şampiyonluğu vb. ... bu tür konuların konuşulması şartıyla güzel olurdu bence

SİZCE BU SÖYLEDİKLERİNİZLE SINIRLI KALABİLİRMİ?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri