Karıştırma Makinesi İçin Motor Gücü Ne Olmalıdır?

Saatte yaklaşık 1 tl harcama yapar. Harcadığı enerji yüke yani harcadığı güce göre değişir. Maksimum harcama 4x0,37=1,48 tl eder.

Teşekkür ederim herkese yardımları için. Cumartesi günü motor için biryerlere uğrayacağız, İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz biryer varsa orayada bakabiliriz. 2. El arıyoruz.

Sent from my iPhone using KontrolKalemi Forumu mobile app

Peki 3 faz motor alsak, sürcüyle çalıştırsak elektrik harcaması nasıl olur? Mesela 4kw bir motorun saatteki harcamasını nasıl hesaplarız?

4 kW motoru bir fazda sürücüyle çalıştıramazsınız. O güçte bir fazdan üç faza sürücü bulamazsınız. Devir sayısına göre değişmekle birlikte o güçte çalışan motorlar genelde üçgendir. Bu yüzden bir fazdan üç faza sürücülerle çalışmaz.

4 kW motor yaklaşık 4,5-5 kW elektrik tüketir saatte köy yerinde tarımsal amaçlı elektriğin kWh fiyatı farklı olabilir. Şehirdeki tarifeye göre yaklaşık 2TL lik tüketim olur.

Siz motor aramaktansa önce elinizdekini çalıştırın. Alacağınız motorun redüktör sonrası çıkış devir sayısı elinizdekinden yüksek olursa gene dönmez.

Saygılar....

4 kW motoru bir fazda sürücüyle çalıştıramazsınız. O güçte bir fazdan üç faza sürücü bulamazsınız. Devir sayısına göre değişmekle birlikte o güçte çalışan motorlar genelde üçgendir. Bu yüzden bir fazdan üç faza sürücülerle çalışmaz.

4 kW motor yaklaşık 4,5-5 kW elektrik tüketir saatte köy yerinde tarımsal amaçlı elektriğin kWh fiyatı farklı olabilir. Şehirdeki tarifeye göre yaklaşık 2TL lik tüketim olur.

Siz motor aramaktansa önce elinizdekini çalıştırın. Alacağınız motorun redüktör sonrası çıkış devir sayısı elinizdekinden yüksek olursa gene dönmez.

Saygılar....

Peki elimizdeki redüktörü nasıl birşeyle değiştirebiliriz?

Peki elimizdeki redüktörü nasıl birşeyle değiştirebiliriz?

Elinizdekini öncelikle çalıştırmaya bakın, basit bir düzenek için binlerce lira harcamanın ne anlamı var? Önceki mesajıma tekrar bakın.

Redüktörü nasıl birşeyle değiştirebilirsiniz bilmiyorum, daha önce hiç zirai işlerle uğraşmadım. Kaç devirle dönmesi gerekir bilgim olmayan bir konu.

Saygılarımla.....

Reduktorun çıkış deviri fazla geldigi icini ceviremiyor.en az kac d/dk ile dönmesi gerekiyor? Uzun sure mi karışması gerekiyor? Elle 3-5 saniye ceviriverseniz olmuyor mu? Yine de 30 ~40 d /dk reduktor 0,75kw motor ile cevirir

1500 kğ lık makzemeyi 18.5 kw motorla şanzıman + zincir dişlisi ile rahatlıkla karıştırabiliyoruz.Sizin fotodaki motor 0.75 kw A benzemiyor.Sistemde eksik veya yanlış giden bişeyler var.Ayaklar tam dengeli olmayabilir bunu boştayken elle çavirerek anlayabilirsiniz. Mil daha kalın seçilebilirdi bence ama güç artar. Malzeme içerdeyken motora kalkış yaptırmak yanlış bir uygulama.Bana sorarsanız.Tankın üstüne altından ve üstünden kapaklı konik bunker yapacaksınız.Bunker alt kapak kapalı iken makzemeyi üstten bunkere dolduracaksınınz.Tabi motor çalışıryor o an. Daha sonra bunkerin üst kapağını kapatıp alt kapağı açıp karıltırıcıya boşaltacaksınız.Karışım süresş bitincede alttan açılan bir kapakla malzemeyi boşaltmalısınız.Sistem böyle işlemeli.Yoksa içinde malzeme olan mikseri karıştırmak için çok çok güçlü ve gereksiz bir motor seçmelisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri