Kapasitifi Engelleyemiyorum

Bir İşletmede mevcut entes rg 3 12 cs röle ve kademeleri sağlam sorunsuz 200/5 akım trafosu mevcut. Sistem Kademe dizilimi ve hassasiyeti sorunsuz ancak benim problemim sistemde kompanzasyon kapalı durumdayken kapasitif saymamasına rağmen röle devrede iken coc 1.00 ikende cos 95 ikende hiçbir şekilde kapasitifi % 20 nin altına düşüremiyorum. röle cos 1 deyken %50 lerde kapasitif sayıyordu cos 95 e çekincede % 20-25 lerde geziyor sorun başka ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Akımınızın,2 amp. den küçük olması durumunda,röle bu akımı algılamaz.Sorununuz,bu durumda oluşuyor ise,akım trafolarınızı daha küçük değerli akım trafosu ile değiştirmeniz ge-
rekir.

Son düzenleme:
arkadaşa katılıyorum hassasiyeti artırın.bir de devrenin hesaplarını gözden geçirin tabiki bağlantısınıda
bir anlık dalgınlık olabilir belki:)

bağlantıları daha önceden kontrol ettim amper olarak küçük değerler yok ama kurulu gücü 139 kw 200/5 trafo yerine değermi düşürmem gerek çünkü mevcuttayken değer algılamasa kapasitif fazla sayacağına reaktif yürütmezmiydi yani küçük amperleri algılamıyor olsa cos 1 ken neden % 50 lerde kapasitif saysın ?

bir birinden bağimsız iki konu onlar

sistemdeki kondansatürlerin güçleri nasıl küçük k varlı kondansatür bağla yada fahri beyin dediği gibi akım trafosunun değerleri normal olmaya bilir yada kondansatür dizilimine bak

bu sorun alçak gerilime kurulmamış olan kompansazyon olarak algıladım ama tama olarak detaylı anlatsan orta gerilime ve alçak gerilime kuruduğun kompansazyon daki kondansator değerlerişni ve kaç gurup yaptığını yazarsan daha yardımcı oluruz ....

Bir İşletmede mevcut entes rg 3 12 cs röle ve kademeleri sağlam sorunsuz 200/5 Akım trafosu mevcut. Sistem Kademe dizilimi ve hassasiyeti sorunsuz ancak benim problemim sistemde kompanzasyon kapalı durumdayken kapasitif saymamasına rağmen röle devrede iken coc 1.00 ikende cos 95 ikende hiçbir şekilde kapasitifi % 20 nin altına düşüremiyorum. röle cos 1 deyken %50 lerde kapasitif sayıyordu cos 95 e çekincede % 20-25 lerde geziyor sorun başka ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

sayın gelisimsogutma sisteminizle alakalı hiç bir bilgi vermeden sağlıklı bilgi

alamazsınız alsanızda işinize yarıyacagını zannetmiyom tam bilgi lütfen.

Kompanzasyon devre dışı iken indüktif yazıp da, kompanzasyon devrede iken kapasitif yazıyorsa,
Röle ayarları hatalı olabilir.
Kademe dizilimi işletmeye uygun olmayabilir.
İşletme hakkında detaylar gerekli.

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri