kapasitif

saltukakar

Üye
sayın meslekdaşlarım kapasatif değer 18 wat tasaruflu ampul ile 18 wat florans ampul mü daha avantajlı birinde balanst var birinde elektronik ateşleme hangi lamba gurubu kapasitif değeri artırır 4*18 wat florasan ampul yerıne 3*18 wat tasaruflu ampul konursa aynı ısık akısını veriyor yani
%25 tasaruflu ampuller daha avantajlı

balanslı lamba kapasitif deger artırır..

sorunun sonundada kendiniz yanıt vermişsiniz bize hak dogmamış

4*18 wat florasan ampul yerıne 3*18 wat tasaruflu ampul konursa aynı ısık akısını veriyor yani
%25 tasaruflu ampuller daha avantajlı

bir çalışma yapmıstım 4*18 wat florans ampulleri söktüm yerıne 18 w tasaruflu ampul monte etmiştim duyları floransa ayakları yerıne montelemiştim ben gözle tespit ettiğim ışık şiddetiydi 3 tasaruflu ampul 4 florasan ampul ısığıu veriyor eğer 4 tasaruflu ampul taksam dahada aydınlık oluyordu kapasitif farkına emin olamadım

tasarıflu ampul nedir.. 100 wat yada 25 waat bunu boyle hitap edersen iyi olur... balanslı ampul ile balanslı ampul arasında fark var balanslı ampul harmonik üretir senin dilinde tasaruflu ampul yani watt ?? kac ise ona göre enerji harcar ve ışık alırsın.. florasan ampul diyorsun 765 var 965 var kodlu bunlar ışın şiddetine göre önce bir araştır derim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri