kapasitif sorunu

ktky

Üye
merhaba arkadaşlar benim sorum bir pizza restaurantında kapasitif sorun var %24 ile cezada şuanda röle rg3-12c akım tr 250/5 sayaç makel, mekanda pizza fırını,fritöz,asansör bmakinesi,hamur mak vs aydınlatma led spot, led hortum aydınlatma sistem çalışmanın yoğun olduğu dönemlerde asnsör devreye girdiği zaman r 79A s 64A t 56A çekiyor asansör çıkınca 65-56-48 A cosq değeri 1
kademeler 1-2. 2,5kvar 3. 5kvar 4-5-6. 10kvar 7-8. 12,5kvar şuanda kapasitif sorun var endüktif ise %16 kapasitif %24 önerileriniz ne olabilir ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
merhaba arkadaşlar benim sorum bir pizza restaurantında kapasitif sorun var %24 ile cezada şuanda röle rg3-12c akım tr 250/5 sayaç makel, mekanda pizza fırını,fritöz,asansör bmakinesi,hamur mak vs aydınlatma led spot, led hortum aydınlatma sistem çalışmanın yoğun olduğu dönemlerde asnsör devreye girdiği zaman r 79A s 64A t 56A çekiyor asansör çıkınca 65-56-48 A cosq değeri 1
kademeler 1-2. 2,5kvar 3. 5kvar 4-5-6. 10kvar 7-8. 12,5kvar şuanda kapasitif sorun var endüktif ise %16 kapasitif %24 önerileriniz ne olabilir ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler
ktky bey ilk 6veya 9 kademede monofaze kondansatör kullanacaksın
kondansatör dizilimi:0.5 r,0.5 s,0.5 t-1.0 r,1.0 s,1.0 t-2.0 r,2.0 s,2.0 t monfazel kondansatörler tifaze kondansatörlerinide2.5 ,5,10 şeklinde dizdiğin zaman kapasitif sorunun ortadan kalkacaktır.
kolay gelsin

verdiğiniz kademe dizilimini role üzerinde aşağıdaki menüden kontrol edin sizin sıraladığınız gibi kademe değerleri aynı değerde mi görün.4 5 ve 6 kademeye 10 kvar bağlamışsınız bunun yerine ikitane 1 veya iki tane 2,5 kvar olsa kondansator devreden çıktıktan sonrta alternatif olarak yenı kondansatoru alarak rolenın deşarj için bekleme yapmasına gerek kalmaz
Entes rg 12c bu kademelerle ve doğru bağlantıyla normsl sınırlar içinde çaşılması lazım
ayarları bağlantıları ve kademe güçlerini bir daha gözden geçirin

mehmet dikicibey bahsettiğiniz bağlama şekli 0.5 r,0.5 s,0.5 t tek kontaktörlemi yapılacak acaba yoksa ayrı ayrımı

sayın yavuz tarhan bey remoQ röle ile ilgili ankarada bir eğitim ve tanıtım toplantısına girdim ama açıkçası yeterli gelmedi ama rölenin diğerlerine göre özellikleri çok güzel sizinle özel mailleşebilirmiyiz acaba

mehmet dikicibey bahsettiğiniz bağlama şekli 0.5 r,0.5 s,0.5 t tek kontaktörlemi yapılacak acaba yoksa ayrı ayrımı
ktk bey ayrı ayrı kontaktörle r fazına 0.5kvar 1.kademe ,sfazına 0.5kvar 2. kademe t fazına 0.5 kvar 3.kademe şeklinde faz nötr bağlanacaktır. 0.5 kvar oluşturmak için,5 kvar 400v kondansatörü bağlantı kısmına doğru tenekeyi açarsanız.böylelikle 3 adet 0.5 kvar kondansatör elde etmiş olursunuz.kondansatörlerinizi deşarj bobini ile bağlamanızı tavsiye ederim

not:röleniz 3akım trafolu olacaktır birde entes rg 3 kullanırsanız en büyük trifaze kondansatörünüzü 1. kademeye bağlama zorunluluğunuzla birlikte akım trafonuzda 100\5 olmalıdır
kolay gelsin

Bildiğim kadarı ile enres rölelerde ilk kademe kondansatörünün üç fazlı olması gerekmektedir.

Bildiğim kadarı ile enres rölelerde ilk kademe kondansatörünün üç fazlı olması gerekmektedir.
oonur bey trifaze kondansatörlerin en yükseğini 1. kademeye bağlayacaksın .örneğin enyüksek seçilen 10 kvarsa onu 1. kademeye bağlayacaksın

ktk bey ayrı ayrı kontaktörle r fazına 0.5kvar 1.kademe ,sfazına 0.5kvar 2. kademe t fazına 0.5 kvar 3.kademe şeklinde faz nötr bağlanacaktır. 0.5 kvar oluşturmak için,5 kvar 400v kondansatörü bağlantı kısmına doğru tenekeyi açarsanız.böylelikle 3 adet 0.5 kvar kondansatör elde etmiş olursunuz.kondansatörlerinizi deşarj bobini ile bağlamanızı tavsiye ederim

not:röleniz 3akım trafolu olacaktır birde entes rg 3 kullanırsanız en büyük trifaze kondansatörünüzü 1. kademeye bağlama zorunluluğunuzla birlikte akım trafonuzda 100\5 olmalıdır
kolay gelsin
oonur bey trifaze kondansatörlerin en yükseğini 1. kademeye bağlayacaksın .örneğin enyüksek seçilen 10 kvarsa onu 1. kademeye bağlayacaksın

Mısırözü yağ tenekesimi bu arkadaşım tenekeyi aç bağlantılara müdahale et!
Ucuza maledeyim diye riske attığınız şeyin adının ''hayat'' olduğunu unutmayın!
sn ktk sakın ha! böyle tavsiyelere kulak asmayın,uygun değerde monofaze kondansatör kullanın,yada trifaze grubu monofaze olarak bağlanabildiği cetveldeki bilgilere göre hareket edin.
Ayrıca birinci grup Entes RG3-12C'de trifaze olmalı fakat mehmetdikicinin dediği gibi büyük seçilmesi gerekmemektedir,uydurma sözlere inanmayınız.Kılavuzdaki ibare açık ve nettir Entes yetkililerinede sorabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri