Kapı Zili Arızası

Merhaba.Bizim kapı zilimiz zil trafosu ve zilden oluşuyor.Benim şöyle bir sorunum var.Bugün zil kendiliğinden veya bina dışındaki zil butonuna kedinin temas etmesiyle de olabilir uzunca bir süre çaldı ve kesildi.Daha sonra ara ara kendiliğinden boğuk bir sesle çalıp susmaya başladı.Ara ara boğuk bir sesle kendiliğinden çalıyor ve susuyor.Bina girişindeki ve daire girişindeki zil butonuna bastığımda ise zil çalışmıyor.Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım.Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yani bilemedim buradan sanki zil butonlarından birisi kısa devre olmuş zil sürekli çalışmış trafo zamanla arızalanmış gibi duruyor

Zil trafosundan zile giden kablolardan birini çıkararak zilin çalmasını kestim.Kabloyu tekrar yerine taktığımda ise zil sürekli çalıyor.Bu neden kaynaklanıyor olabilir.

Elektrikçi çağırın inceleyip sorunu çözsün.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri