kalfalık ücreti

slm en son calıştıgım dukanda 300 tl haftalık ssk yemek yol da alıyodum ama diger dukkanlarda calısan arkadaslar daha az alıyolarddı bu kalfanın tecrubesıne göre deyişir .ve ne kadar iş yapabıldıgıne .

İnşaat sektöründe kalfa denen vasıfa biz formen diyoruz. Kalfa kelimesini inşaatçılar kullanır. Bir amelenin günlüğü şu an 60 TL istanbulda sizin kalfa dediğiniz bizim formen dediğimiz kişiler 80-100 TL civarında günlük ücret alıyorlar. Bence yeterli bir ücrettir.

berdibek siz nerede yaşıyorsunuz anlamadım şef düzeltme yapmış zaten bana söylenecek söz kalmadı..

günlük 100 lira alan formen varsa benide asınlar o işe:D

berdibek siz nerede yaşıyorsunuz anlamadım şef düzeltme yapmış zaten bana söylenecek söz kalmadı..

günlük 100 lira alan formen varsa benide asınlar o işe:D

benide asınlar : derken alsınlarmı assınlarmı tam anlamadım fakat şunu söyleyebilirim. Günlük 100 tl ve daha yukarı ücretli işler vardır bunlar ise geçici dönem işleridir. Sürekliliği olan bir işte Kalfa sıfatında yada formen sıfatındaki birine bu ücreti veren çok nadir 1-2 yer bulunur.Taşeron firmalar kısa süreli ihale ile iş aldıklarında iş bitimini hızlandırmak için bu ücrete eleman alabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,426
Kullanıcılar
450,343
Son üye
ibrhm_k

Yeni konular

Geri