kalfalık ücreti

arkadaşlar merhaba bi kalfanın günlük ücreti nekadar olmalıdır .

İnşaat sektöründe kalfa denen vasıfa biz formen diyoruz. Kalfa kelimesini inşaatçılar kullanır. Bir amelenin günlüğü şu an 60 TL istanbulda sizin kalfa dediğiniz bizim formen dediğimiz kişiler 80-100 TL civarında günlük ücret alıyorlar. Bence yeterli bir ücrettir.

Sanayi arkadaşımız kalfa derken inşaat yapan kalfayı değilde çıraklık ile ustalık arasında bulunan kalfalıktan bahsediyor zannımca. Meslek lisesi okumamış ve piyasadan yetişen elemanlarda vardır bu kalfalık derecesi sayın berdibek. Ama yevmiyeleri şu an ne kadardır hiç fikrim yok.

Bence Bulunduğu Sektöre ve Çalışma Kapasitesine Göre Karar Verilmelidir ...

Arkadaşım kalfa deyip geçmeyeceksin öncelikle sektör ve meslek bilgisi önemli. Berber kalfasıda var. :)

Biliyorsunki elektrik sektörü tek departman halinde değil tesisat-bobinaj-yüksek gerilim-otomasyon-mikroişlemci-programcı ve daha bir çogu
eğer tesisat işleriyle uğraşıyorsan daha düşük yüksek gerilimci isen en yüksek fiyat yani koşullar ve seçmiş olduğun dal önemli

benim anlamadığım veya anlamak istemediğim bir konu bu ücret konusu. aynı meslekle uğraştığımız bir sürü arladaşlar vardır burada. son dönemlerne ne oluyorsa elemanlar ik önce üçretlerden bahsediyorlar. birde staj için gelenler yaz tatili için iş arayanlar öncelikle kaç lira vereceksin sorusu. bu çocukların ebebeynleride aynı kafadan. sen o iş yerine ne vereceksinki ne bekliyorsun bu nu bir türlü anlamıyorum. çocuğa hem bakıcılık yapacaksın hem meslek öğreteceksin hemde üstüne para vereceksin. bana ters geliyor. ne bileyim çıraklık ve kalfalık dönemlerimizde bizim ağzımızdan hiç para kelimesi çıkmazdı!!!!!!!!!!!!!!!!

ben normal elektrikcide ki kalfalardan bahsetmiştim yüksek gerilim- Şebeke işi yok.çalışma sahası inşaat elektirigi, pano , otomasyon ,tesiisat gibi alanlar

sayın reelsistem kalfalar dükkan süpürmüyorlar,işcilik yapıyorlar tabiki para alacaklar.bizim zamanımızda para kelimesi azımızdan çıkmazdı demiştiniz bedavamı çalışıyordunuz.bence farklı derecelerdeki kalfalardan bahsediyoruz.

adam ustaysa ama harbiden ustaysa 90 haktır ama çıraksa 40_50 o civarlar benim babam 53 yaşında 12 yaşında bu mesleğe başladı tahsil yok 90 ytl alıyor ama ustamı usta inşaatda eline su dökemez kimse çokda çırak usta yetiştirmiştir

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri