KabloTv Yayına Cctv yayını ekleme ?

bay_bars

Üye
Merhabalar;

Bina içinde dairelere dağıtılan kablo tv yayınına apartımanın güvenlik kamerasını da dahil etmek istiyorum. Bu sayede herhangi bir kanaldan tv yayını gibi cctv götüntülerimi seyretmek istiyorum.

Bunun için

1 Adet Tv modülatör
1 adet diplexer

kullanıyorum.

Tv yayının gelen kablosunu diplexer çift girişinden birine bağlıyorum
modülatörden gelen kabloyu da diğer girişine bağlıyorum

diplexer in tek çıkış kısmından binanın yayın dağıtım kutusuna veriyorum.

modülatör üzerinde gerekli band ayarlarını yaptıktan sonra tv de arama yapıyorum.

bazı tvlerde görüntü iyiken bazılarında kötü gösteriyor.

sorun ne olabilir acaba?

modülatör çıkış sinyalimi düşük olabilir?
diplexer yerine farklı bir birleştirme aparatımı kullanmalıyım?
yoksa bazınlarında kötü göstermesi tv lerinden mi kaynaklanıyor ?

bilgisi olan uygulamayı başarı ile yapan bir üstad varsa tecrübelerinden istifade etmek istiyorum.

şimdiden teşekkürler.

arkadaşım bende meraklısıyım bağlantı şeklşni detaylı verirsen sevinirim.

slm.eğer pasif modülatör kullanıyorsan ucuz piyasa malı bu tür karlamalı görüntüler görmen normaldir.aktif yükselticili bu iş için üretilmiş modülatörler var.ilk aklıma gelen next'in tv modülatörü(kanal seçimini kapağı açıp ayarlıyorsun).apartmada kaç daire olduğunu belirtmemişsin.genel olarak 5-868 mhz bandında t yayını yapan catv-smatv sistemlerde,özellikle kablo tv sistemlerinde yayınlar tek yanband verildiği için resim ve ses birbirine çok yakın taşınır,bu yüzden üst bantlara çıkıldıkça yayında zayıflıklar olmaya başlar bu zayıflıklarıda bina girişinde dairelere dağılan lineampliden ayarlanır.eğer sisteme eski haliyle yani kamerayı dahil etmeden tv görüntüleri kontrol edildiğinde yayınlarda bozulma yoksa,bahsettiğin bozulma kamerayı dahil ettiğinde oluyor.bunun üç sebebi olabilir.birincisi başta bahsettiğimiz gibi kullanılan modülatör uygun değildir (pasif) ikinci sebebi kullandığın diplexer'in çıkışının bazı bantları arızalıdır (çoğu zaman başıma gelmiştir) üçüçncü sebebi ise kamera yayınını üst bantlardan vermişsindir haliyle anfiden yükseltmeyince uzak dairelerde karlama olur.tavsiyem bir tane aktif tv modülatör alıp başka bir diplexer ile alt banttan (s-1 / s41 ) kamera yayınını göndermendir.saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri