Kablolar ve sıva boya

berk_kaan

Üye
Merhaba.. Ben yeni başladım stajerliğe ama şantiyelerde çalışmış birisi blir bu sorumun cevabını.. Mesela sıva atıldıktan sonra mı tavalar döşenir çünkü sonra tavaları streçliyorlar badana yapılırken.. bazende o odanın boyası atıldı mı ona gore diyorlar elektrık ustaları ne için diyorlar bunu ? Kablo çelmek için mi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ona göre demelerinin sence sebebi ne olabilir? Tavalar (kanallar) genelde kirli tozlu oluyor, boya yapılmış ise duvar ve tavanları kirletmemek için olabilir mi?

Tava yani galvaniz kablo kanalları döşenirken elektrikçi kaba tabirle vurur geçer tuğla duvar ytong duvar patlatır geçer montajını bitirir,kablosunu çeker. Geçiş noktalarındaki tamirler rütuşlar sıvacı tarafından yapılır. Elektrikçi desant işlerini bitirir sorti kablolarınıda çeker boyacı girer en son elektrikçi anahtar-priz montajına girer.

Merhaba.. Ben yeni başladım stajerliğe ama şantiyelerde çalışmış birisi blir bu sorumun cevabını.. Mesela sıva atıldıktan sonra mı tavalar döşenir çünkü sonra tavaları streçliyorlar badana yapılırken.. bazende o odanın boyası atıldı mı ona gore diyorlar elektrık ustaları ne için diyorlar bunu ? Kablo çelmek için mi?
Kardesim daha kisa ve net sorabilirsen sorunu daha net cevap verilebilir.ben sahsen sordugun sorudan hic bir sey anlamadim?

Forum istatistikleri

Konular
128,482
Kullanıcılar
450,451
Son üye
halilke

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri