Kablo Kesiti Hesaplama Yardım

O zaman,ne için yapılıyormuş o kablolar ? Uydurmuşlar.Bağlantı
papuçlarını ! ,bilen birisine yaptırın.
Çok yaşayın aynı görseli paylaşıyordum ki siz paylaşmışsınız :)
Hocam ben şimdi kabloyu sordumda bu kablo cnc tezgahı için alacağım fakat bazı ustalar aliminyum kablo yanar diyorlar amper çekmez diyorlar sizce ne yapmalıyım..
Doğru kesitteki kabloyu seçtikten sonra neden kablo yansın? Alüminyum kablo kullanırsanız sadece bakır kabloya göre kablo üzerinde daha fazla kayıp güç oluşur.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1698895203222.png

https://www.tamerelektrik.com.tr/bimetalekmuf

Bu arada bu paylaştığım parçalar doğrudan şaltere bağlanmak için değil ek yapmak için. Al kablodan Cu kabloya ek yapıp Cu kabloyu şaltere bağlayabilirsiniz veya ilk paylaşılan kablo pabuçlarını baralarda sonlandırıp baralardan şaltere Cu kablo ile giriş yapabilirsiniz. Gerçi bazı şalterlerin bağlantıları civatalı bazıları bara tipi olabiliyor sizin şalterin bağlantı terminalinin tipine göre ilk paylaşılan pabucu doğrudan şaltere de bağlayabilirsiniz civatalıysa diğer seçenekleri değerlendirirsiniz.

1698900603260.png
1698900659901.png

Son düzenleme:
Bu arada bu paylaştığım parçalar doğrudan şaltere bağlanmak için değil ek yapmak için. Al kablodan Cu kabloya ek yapıp Cu kabloyu şaltere bağlayabilirsiniz veya ilk paylaşılan kablo pabuçlarını baralarda sonlandırıp baralardan şaltere Cu kablo ile giriş yapabilirsiniz. Gerçi bazı şalterlerin bağlantıları civatalı bazıları bara tipi olabiliyor sizin şalterin bağlantı terminalinin tipine göre ilk paylaşılan pabucu doğrudan şaltere de bağlayabilirsiniz civatalıysa diğer seçenekleri değerlendirirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 102539Ekli dosyayı görüntüle 102540
Şalter almadım daha. Bunun için öneriniz varmı fiyat uygun olacak fakat bütçem şuanda çok kısıtlı.. birde salterdeki kva olayı makine ile aynımı olacak

kva olayı derken? Anlaşılan bu iş sizin mesleğiniz değil. Bilen birilerine yaptırsanız iyi olur. Kusura bakmayın benim paylaşabilecek daha fazla bilgim yok maalesef.

kva olayı derken? Anlaşılan bu iş sizin mesleğiniz değil. Bilen birilerine yaptırsanız iyi olur. Kusura bakmayın benim paylaşabilecek daha fazla bilgim yok maalesef.
Hocam bağlantıyı bilen kişi tezgahcı olduğu için onlar kafalarına bir kalıp oturtmuş bakır kablo diye ve ikna olmuyorlar aliminyum kablo olmaz diyorlar. Ben sadece uygun malzemeleri alıp oraya kadar elektirikciye çektirecem

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri