Kablo kesiti belirleme

yassehf

Üye
Merhaba ustalarım 4*6 ile beslenmiş bir evden baska bir meskene 150 MT mesafe için hangi kesit kablo kullanmam gerekiyor ve kaç amper sigorta

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yanlış ifade ettim kırsalda bir parsel icerisinde evden diğer uca hem ufak bağ evi hemde hayvan barınağı için çekilecek bunda kanunen bir mahsur yok sanırım
Tali meskende ( ya da müştemilat mı desek ) kullanılacak elektriksel gücün toplam miktarı lazım . Bu değer bilinmeden gerilim düşümü hesabı ve kesit tayini yapılamaz .

Bu işi kim yapacak peki ? Son kullanıcının yapabileceği bir iş değil bu . Ona göre tavsiye verelim .
Yer sahibinin tanıdığı olarak Bn yapacağım da gerekli teçhizat ve malumatim var konu hakkında edindiğim bilgilerini teyit için burada sordum yardımcı olacaksanız ne ala yoksa uzatmanin bir anlamı yok

Yer sahibinin tanıdığı olarak Bn yapacağım da gerekli teçhizat ve malumatim var konu hakkında edindiğim bilgilerini teyit için burada sordum yardımcı olacaksanız ne ala yoksa uzatmanin bir anlamı yok
Elektrikçi değilseniz zaten bende yardım etmeyi düşünmüyorum. Kolay gelsin . Hayırlı günler.

Kablo kesit hesabı tabloları var, internetten tek aramada listeyi bulabilirsiniz. Bütün değerleri Ezbere ben de bilmiyorum. Pratik bir bilgi, tabloda verilen değerin bir üst kalınlığıni kullanmak... İkinci konu da, (açıkcası en başta önemli olan konu) bağlantıyı yapacağıniz ana tesisat (yani birincil ev diyelim) üzerinde kullanılan yük ve sizin yapacağınız bu ikinci eklemelere ana güç kablonuz tahammül edebilecek mi? Bunları hesaplamadan yapmamak lazım. Bu yüzden Kurulu güc, aktif olarak kullanılan güç, aynı anda çekilen maksimum akım değeri gibi bilgileri göz önünde bulundurmadan hesap yapmak mümkün değil

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri