Kablo bulma

Sn lewbo alınma sakın arammızda latife yapıyoruz eni sonu bir telefon kablosunun tespiti. Yıldız-üçgendevre değil yani :)

Ben en kötü duruma göre cevap yazdım sadece yıldız üçgen daha kolay olurdu.Çünkü gerekli malzemeler elinde olurdu

:)
Kelimeleri koyulaştırdım
Hocam telefon kutusu olması demek hat var anlamına gelmez ki. Dagitim kutusu olabilir eğer ptt hat vermediyse dairenin kablosu bostadir. Yanlis mi düşünüyorum?

:)

Hocam telefon kutusu olması demek hat var anlamına gelmez ki. Dagitim kutusu olabilir eğer ptt hat vermediyse dairenin kablosu bostadir. Yanlis mi düşünüyorum?
Mümkün, telekom zaten binaya karışmaz bina girişinde kutuya getirir gerisi aboneye aittir, ama elektrikçi de eşek değilse projeye göre sadık kalır tesisat çeker :D

Mümkün, telekom zaten binaya karışmaz bina girişinde kutuya getirir gerisi aboneye aittir, ama elektrikçi de eşek değilse projeye göre sadık kalır tesisat çeker :D
İste tamda bunu anlatmaya calisiyordum. Ptt hatti kutuya getirdi ve arkadaş bu hattı evine bağlamak için dairesinin kablosunu ariyor olabilir. Anlasilan o ki ya tesisatci proje kavramından bi haber yada yorumlayan.

bir mp3 çalar bu işi çözer darenden mp3 çalarıın kulaklık çikişini telefon hattına bağla bulmak ıstedığın bağlantı kutusunda kulaklıkla takıp et arıza varsa bulman zor onuda gozonune al:)) uzun surede takılı bırakma hatları kullanan komşuları rahatsız edersın:)) kolay gelsın yanliz şuda var işin uzmanıysan bunlara gerek yok kablolarda renk kodu var 500 çift kabloda olsa renk kodunu bılıyorsan sorun çıkmaz

Sn tekin126 renk kodu yemez, her daireden bina kutusuna ayrı kablo iniyor ! Kattaki dfaire sayısına göre katlardada kutu ve reglet oluyor.

Bu arada yıldız/üçgen yolvermeyi hafife almayın, bu meslekte olup devresini çizemeyen mantığını bilmeyen çok, bilenlerin büyük bir kısmı da ideal yıldız/üçgen devresini bilmez. Geçenlerde paylaşmış ve neden ideal devre olduğunu açıklamıştım.

Cevaplar için teşekkür ederim hat var oradan bulmak istedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri