kablo arızası

Kablo güzergahını biliyor musun?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
oyle yarim yarim kablo parcalama hele besleme kablosunda harbi sacma olur kusura bakmayin ama.
ki arkadasin sorunu kablonun yer altinda olmasi, yani hem sizlerin hem benim deidigimi bu yuzden yapamiyor.
ohmmetre ile kablo testi zaten basittir, icinden rastgele bir hatta ya da hepsine baglarsin bir probu oburnu de obur uctaki cikan esitine ya da hepsine baglarsin sonra buke buke kontrol edersin. biraz uzun surer ama diyota alip cm cm bukerek gittiginde arizali kisim bulunur.

TDR denen cihaz ile ancak mümkün, ama maliyeti astarı yüzünü aşar mı bilmem kablodan sinyal gönderip dönen sinyalin zamana bölümü ile yer tayini veriyor, formülünü kelimeyi yazınca ilgili sayfadan bulursun zaten.

Kardeşim 250metre yer altında kablo bana arızalı metreyi bulup orayı eklemem lazım belirttiğim gibi forumda daha önceden biri yazmıştı bir yerde lazım oldu onundediğini kullandım işe yaramıştı ama şimdi onu kaybettim
söylede yapsanız olabilir belki Şimdi ölcu aletini ohm metreye alıp çıkan direnci kesit secimi gerilim dusumunden veya kesite göre kablonun 1 metredeki direnç degerinden yer tespiti yapılabilir belki

Kardeşim 250metre yer altında kablo bana arızalı metreyi bulup orayı eklemem lazım belirttiğim gibi forumda daha önceden biri yazmıştı bir yerde lazım oldu onundediğini kullandım işe yaramıştı ama şimdi onu kaybettim
eğer bu sayfada konusmussan o formulle ilgili konusma gecmisinden bulabilirsin formulu

Kablonun güzergahıda belli ama kablonun tamamını çıkaramam tdr denilen cihazları biliyom ama bulunduğum çevrede yok benimde sonuçta alma imkanım yok benim dediğim yolla formülü bilen yok mu ya

Baktım konularada büyük ihtimalle kaldırılmış

Forum istatistikleri

Konular
128,336
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri