Kaçlık Kablo Kullanmalıyım?

s.a arkadaşlar 70 kw güçte bir atölyeye trafodan besleme için hangi kesitte kablo kullanılmalı. trafo ile pano arası mesafe bilinmiyor ama

Akım taşıma kapasitesine göre (cosfi=0,80 durumu için.) en az 3x50+25mm2 NYY gerekli.
Bu iletkenle 70kW gücü 170mt taşıyabilirsiniz. Mesafe arttıkça kesitin de artması gerekmekte.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaslar 95 metre mesafe kurulu guc 70 kw sureklı calısacak olan 45 kw motor kaclık kablo kullanmam lazım 25 le 35 arasında kaldım

iyi günler arkadaşlar hocamız bi ödev verdi:üç fazlı döner alanın oluşumundaki şekillerin içindeki x ve noktalar ne işe yarar yardım edebilirseniz çok sevinirim...

beyler bi kumanda devre seması var cevabını kimse bilmiyomuş bilen varsa söylermi bi star butonu bi kontaktör bi zamam rölesi bi motor starta basınca devre calıscak starta tekarar basınca devre durcak nasıl çizimi acaba

arkadaşlar kablo kesidi ile ilgili bilgiyi vermişler ama bukadar yükü kompanze etmen gerektiğine inanıyorum noktasal kompanzasyon hem seni hemde kablonu rahatlatır unutma bu elektrik şakaya gelmez...

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri