KAÇAK AKIM KORUMA ANAHTARI ATIYOR ACİLL

arkadşlar genelde laptop kombi tv ve uydu alıcısı calısıyor.Kombinin ayrı salteri var.Laptobun sarj aletinde sorun var kimi zaman akım düsük geliyor gibi bir uyarı geliyor bilgisayara.

neyse kaçak akım koruma anahtarı günde 8 10 kere atıyor.LAptopdan diye düsündüm laptop kapalı iken yine attı simdi kombiyi kapadım bakalım atacak mı

sorun tesisattan mıdır neden olabilri

bi de T harbi var ayda bir test edin gibi bir yazı var sigorta kutusunda kacak akım anahtarı yanında

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kombide arıza yoksa,kaçak akım şalterini değiştirmeniz gerekebilir.Piyasada çok kalitesiz
şalterler var.Değiştirmek durumunda kalır iseniz,kaliteli bir marka almanızı öneririm.

k.a.r özelliğini kaybetmişte olabilir.kaliteli marka olmasında fayda var.k.a.r kaliteli marka ise tesisat arızası attırabilir..
saygılar....

kombi alınalı 6 ay oldu bir arıza olma ihtimali az gibi geliyor bana ama en kötü ihtimal servis cağırırız su an hava cok soguk kombiyi kapadık bekliyoruz

salter yine sık sık atarsa ve biz bunu sürekli kaldırıyoruz yangın ihtimali falan nedir

bu arada oturdugumz ev toki evleri büyük ihtimal dandik malzeme kullanılmstır ama 2007 yapımı

baktım da sayport yazıyor bir de ayda bir test yazısı var T harfi var o en amacla acaba ona bassam ne olur??

arkadaşlar öncelikle cevaplar icin cok tesekkrler sorun kombiden galiba simdi o kombinin takıldıgı fisteki paslı demirleri kazıdım su an kombi servisini cagırmam daha mantıklı herhalde elektrikciye para bayılmak istemiyorm

Moderatör tarafında düzenlendi:
O butona,ayda bir kere basarak,cihazın çalışırlık testi yapılması gerekir.Bastığınızda,eletrik
kesilmiyor ise,cihaz arızalı ve değiştirilmesi gerekiyor demektir.

hmm cok tesekkrler yeni biseyler ögrenmek güzel gercekten

bir şeyler öğrenmek tabiki çok güzel.ama..elektrikçiye para bayılmak istemiyorum sözüne katılmıyorum.başımıza ne geliyorsa zaten bu yüzden geliyor.işi ustasına bırakmamak..özellikle elektrik için konuşuyorum,para insan hayatından daha önemli değildir.
saygılar...

kombi alınalı 6 ay oldu bir arıza olma ihtimali az gibi geliyor bana ama en kötü ihtimal servis cağırırız su an hava cok soguk kombiyi kapadık bekliyoruz

salter yine sık sık atarsa ve biz bunu sürekli kaldırıyoruz yangın ihtimali falan nedir

bu arada oturdugumz ev toki evleri büyük ihtimal dandik malzeme kullanılmstır ama 2007 yapımı

baktım da sayport yazıyor bir de ayda bir test yazısı var T harfi var o en amacla acaba ona bassam ne olur??

arkadaşlar öncelikle cevaplar icin cok tesekkrler sorun kombiden galiba simdi o kombinin takıldıgı fisteki paslı demirleri kazıdım su an kombi servisini cagırmam daha mantıklı herhalde elektrikciye para bayılmak istemiyorm

Ben de Toki oturuyorum. Hava biraz yağışlı oldu mu K.A.R. aralıklarla atmaya başlıyor. Alt komşumda da aynı sorun var.

civilnginar bey arkadaşım burada kaçak akım rölesinin markasını bildirmeniz gerekirdi çin malı ve elektronik tipse kesinlikle değiştirmeniz gerekir.arızaya gittiğim yerlerde elektronik tip kaçak rölesinden sorun yaşandığı için söküp atıyorum.kombi servisi çağırmadan önce bu kontrolleri yapmanız gerekir.
saygılarımla

hocam piyasada bulunan çin malları kaçak akım röleleri var eğer onlardan bir markaysa arızalı durumdadır kesin

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri