Kaçak akım koruma anahtarı

povulon

Üye
Merhaba

Makineye 63 A 30 mA kaçak akım koruma bağladım. Makinenin enerji girişinden sonra kablolar bu kaçak akım korumaya geliyor
Makineye ilk enerji verdiğimde bu koruma atıyor. Tekrar anahtarı kaldırıyorum makine çalışırken bi sıkıntı yok fakat işk enerji geldiğinde maalesef kaçak akım koruma atıyor

Lütfen yardım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kontrol kaleminle gövdeye kaçak var mı bak sonra parçaları tek tek gzöden geçir dışarıda kontrol et. Gevreyen okside olmuş kabloları da göz önünde bulundur. Çok konuşulan bir konu.

Merhaba

Makineye 63 A 30 mA kaçak akım koruma bağladım. Makinenin enerji girişinden sonra kablolar bu kaçak akım korumaya geliyor
Makineye ilk enerji verdiğimde bu koruma atıyor. Tekrar anahtarı kaldırıyorum makine çalışırken bi sıkıntı yok fakat işk enerji geldiğinde maalesef kaçak akım koruma atıyor

Lütfen yardım
makine sürücülü bir makine mi?

Kaçak akımı,bağışık tip ile ( Legrand,ABB,Schneider,Simens,Möeller ) değiştirmenizde yarar var.

gecikmeli tip sanırım SI kodlu ile değişiminde fayda var. Kondansatörlü devrelerde şarj süresince anlık (ilk yükte) attığını düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri