jetonlu zamanlama devresi

kdr042

Üye
iyi günler kontrol kalemi sakınleri bir jetonlu devresi isteyecektim sakıncası yoksa su tankerinde kullanacagım 1 tl atınca 1 ton su vermesini lazım benzeyen devreler varsa verirseniz sevinirim sanırım genellikle zamanlayıcı olarak kullanılıyor devreler şimdiden teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
iyi günler kontrol kalemi sakınleri bir jetonlu devresi isteyecektim sakıncası

merhaba bence bu olmaz sanırım mantığım almadı tl tanıyacak sistem koymak lazım oda malıyetlı bunun yerıne REFİD kartlı sistem olabılır muşterı sabıtse örnek kartlı su sayaçları gıbı

iyi günler kontrol kalemi sakınleri bir jetonlu devresi isteyecektim sakıncası

Daha önce çalışmış olduğum bir eğlence merkezindeki oyuncaklarda senin istediğin tarzda mekanizmalar vardı.Bu mekanizma şirketin jetonlarından başkasını tanımıyordu oda şöyle oluyordu.Mekanizma içersinde okuyucu sensör var bu sensöre bir yuva yapılmış ve yuvaya örnek jeton koyunca sadece o jetonları tanıyordu.Sende onlardan bitane alıp yuvaya 1 tl yerleştirirsen sadece 1 tl yi görünce çalışır.Umarım açıklayıcı olmuştur.Kolay gelsin.

para tanıma sistemini basit bir sekilde yapayım derseniz baska maddelerlede cihaz kandırılabilir.gercek manada para tanıyan elektronik modüller hazır olarak(bildigim kadarıyla italyan menseili idi) satılıyor.bu modüllere istedigin demir parayı ögretebiliyorsun.su ölcümünde cok hassas bir sayaca gerek yok dediginiz gibi ortalama bir süre hesaplanarak yapılabilinir.

Forum istatistikleri

Konular
128,427
Kullanıcılar
450,347
Son üye
ErdemGl

Yeni konular

Geri