Jeneratörün Otomatik Çalışması

arkadaşım o konu çok kolay sadece bir otomatik starat modulu alıyorsun bağlıyorsun 150 dolardan başlayan fiyatlarla bulabilirsin bir adet ısıtıcı alıyorsun birde akü şarj redresörü oda 50 dolardan başlayan fiyatlarla

eğer kontaktörleri yoksa tabiki transfer ünitesi de yapıyorsun 2 adet kontaktörle şimdi marka yazmayayım jeneratör firmalarına ayıp olmasın çok değişik start modelleri var kolay yani abartacak bişi değil

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
o konuda bir sıkıntı yok ama ben yazıyom yazıyom gitmiyor
yapman gereken işlem basamakları şunlar

1 jeneratörde uygun yapmusiri varsa ki vardır yoksa bir adet wdo 10 bar müşür alman lazım 2- bu jeneratör kaç kva yazmamışsın dizelse sıkıntı yok ama portatifse marş motoru varmı yoksa ip çekmeli ise olmaz

bunları sağladıktan sonra 1adet tomatik start modulu alıyorsun
150 dolar civarında birde akü şarj redresörü
tabi bunlar önemli ayrıntı

stop seloonoidlimi yoksa pompada selonoidmi var

muallak bir konu hakkında konuşuyoruz
net bilgi verirsen sana yardımcı olabilirim

Jenarötörün teknik özellikleri verilmediği için yorum yapmak yanlış olur

Merhabalar;

1 Adet Otomatik devreye giren jeneratörümüz var. Bu jeneratörü 25 dairelik ortak Merdiven otomatiğine ve Kalorifer sirkülasyon pompasına bağladık. Elektrik gittiğinde Jeneratör devreye girerek elektrik veriyor. Aldığımız Jeneratörün gücü yüksek olması hasebiyle dairelere de aydınlatma amaçlı elektrik vermek istedik. Buatlardan aydınlatmayı ayırarak sigorta kutusuna kadar getirdik. Jeneratör devreye girdiğinde merdiven lambalarına elektrik vereceğinden, her dairenin merdiven boşluğundan geçen merdiven lambalarına elektrik veren kablolardan daire içerisini ikinci bir hat çektik. Bu uçlar ile daire içerisindeki aydınlatma uçlarını İki Açık İki Kapalı Kondaktörden geçirdik. Buraya kadar sorunsuz geldik. Ancak Kondaktörü devreye aldığımızda Kaçak Akım Rölesi kapanıyor. Bu sorunu düzeltmek için DKG-103 Model Transfer cihazınızla bu sorunu çözmemiz mümkün mü? Görüş ve önerilerinizi sunarsanız memnun olurum. Saygılar.

arkadaşım ben çok zamandır beri bu işşi yapmaktayım telden ararsan beni ben sana her türlü yardımcı olurum hatta panonu da yapıp gönderirim sıkıntıda çekmesssin tel 0541 491 79 84

Herkese kolay gelsin
benim sorum şu.
Bir villanın elektrik işlerini yapıyorum.ve villada bir jeneratör sistemi var.sistemde otomatik olarak çalışmıyor.manuel olarak elle çalıştırılıyor.Bu jeneratörü otomatik olarak elektrik gittiğinde kendi kendine çalıştırmak istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum.
tşkler
sinkotan2 istersen yerınde tesbit edip jeneratörün otomatik devreye giriş çıkısını yapabılırım.

selam arkadaşlar bana Şebeke ve jeneratörler arası kontaktör baglantı şemaşı lazım gönderirseniz şimdiden tşklerimi ederim...

peki o zaman gövde üzerinde neden jet soğutucular var.

Hava şartlarından dolayı olası donmalara karşı ve performans açısından motor sıcak tutulmalıdır.Bazı marka ve modellerde ise anahtardan ziyade termostad ve çeşitli termikler ile de rezistansın kumandası sağlanmaktadır.

saygılar..

Merhabalar;

1 Adet Otomatik devreye giren jeneratörümüz var. Bu jeneratörü 25 dairelik ortak Merdiven otomatiğine ve Kalorifer sirkülasyon pompasına bağladık. Elektrik gittiğinde Jeneratör devreye girerek elektrik veriyor. Aldığımız Jeneratörün gücü yüksek olması hasebiyle dairelere de aydınlatma amaçlı elektrik vermek istedik. Buatlardan aydınlatmayı ayırarak sigorta kutusuna kadar getirdik. Jeneratör devreye girdiğinde merdiven lambalarına elektrik vereceğinden, her dairenin merdiven boşluğundan geçen merdiven lambalarına elektrik veren kablolardan daire içerisini ikinci bir hat çektik. Bu uçlar ile daire içerisindeki aydınlatma uçlarını İki Açık İki Kapalı Kondaktörden geçirdik. Buraya kadar sorunsuz geldik. Ancak Kondaktörü devreye aldığımızda Kaçak Akım Rölesi kapanıyor. Bu sorunu düzeltmek için DKG-103 Model Transfer cihazınızla bu sorunu çözmemiz mümkün mü? Görüş ve önerilerinizi sunarsanız memnun olurum. Saygılar.
Jeneratör üzerinde zaten otomatik transfer cihazı var. Farklı bir model kullanmakla sorununuzun alakası yok. Şebekede kaçak akım röleniz var ve atmıyorsa tesisatınız sağlam demektir yapmanız gereken 4 kutuplu transfer şalteri kullanmanız yani nötr'de transfer edilmeli.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri