ISITMALI DİREKSİYON YAPIMI

ROBINHOOD

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Isıtmalı direksiyon yapımına karar verdim, kolları sıvadım.

Araç çalışır durumda olduğundan tele 14 volt gerilim uyguluyorum. kullanacağım telin max. direnci 15 ohm civarında olmalı ki sabit bir şekilde ısıtsın.
kornanın voltajını kullansam yaylı tertibata zarar verir mi acaba ?
Normalde kornanın sigortası 15 Amper ama röle ile bağlı.
Alabileceğim tek voltaj yeri korna umarım kaldırır.
edit: düzenleme

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
selam bu bağladığın rezistansa bi termostat bağlayıp arayada röle gibi bişey koyarsın termostat ayarladığın sıcaklığa ulaşınca röleyi açtırır sıcaklık belli bi seviyeye düşünce tekrar termostat röleyi aktifleştirir ve resistans ısıtmaya geçer bu döngü böyle devam eder istediğin sıcaklık aralığında

yada şöylede yapabilirsin basit bi zamanlayıcı alıp atıyorum istediğin sıcaklığa 1 dakikada ulaşıyorsun 1 dakika aktif çıkış alırsın atıyorum 1 dakikada soğuma zamanı ayarlarsın 1 dakika çalışır 1 dakika dinlenir gibi

Eldiven kullanmayı denedin mi veya kadife tarzı kılıf? Okul projesi mi ihtiyaç mı? Korna tesisatı bu işe uygun değil, ayrı tesisat gerek yine de dene zarar senin.

isitmali battaniye aliyorsun onu direksiyonun etrafina istedigin gibi sariyorsun. 12 v dc ile cok iyi isiniyor.

artisstkumral, proje tamamdır.
öncelikle metresi 4 ohmluk bir ısıtma teli buldum.
Direksiyon etrafını homojen bir dağılım uygulayarak 5,5 metre teli direksiyonu oyarak
flat bir yüzey oluşturacak şekilde gizledim.
Şase problem değildi direksiyon merkezi demir olduğu için zaten şase hazırdı.
İş sadece pozitif voltaja kalmıştı onuda yaylı tertibatı açarak içerisindeki FCA kabloya bakır bant
ile yeniden kalın bir yol oluşturdum.
akabinde de zarar vermeden söktüğüm orjinal hakiki deriyi yeniden farklı bir dikişle direksiyona diktim.
Normalde direksiyonun üst kısmı 1. resimde olduğu gibiydi rengi.
araç içerisine daha da uyumlu olması açısından derinin o kısmını gri boya ile rengini değiştirdim.
Çalıştırması ise fabrikasyon araçlarda da olduğu gibi zaman ayarlı olarak orjinal bir ısıtma dümesine
bağlayarak yaptım. devre pic programlı bir devre olup 5 dakika boyunca çıkış verecek şekilde
programı tarafımdan yazılarak entegre edilmiştir.
Araç göğüsü güzelce butonun gireceği ölçüde itina ile kesilerek buton konumlandırılmıştır.aracı çalıştırdığımızda buton mavi renk led yanar ısıtmayı devreye soktuğumuzda ise led kırmızıya dönerek direksiyon ısınmaya başlar ve 5 dakika sonra devreden çıkar.
IMG-20150605-WA0002.jpeg
IMG-20150713-WA0008.jpg
IMG-20150713-WA0007.jpg
IMG-20150713-WA0009.jpg
boş.JPG
kapalı.JPG
açık.JPG

Son düzenleme:
35 watt üzeri işlemlerde eksiyi şaseden almamanızı öneririm. çünkü şase özellikle ön konsol gibi uzak mesafelerde iç direnç nedeni ile yeterli kapanmayı sağlayamıyor. misal benim teyp de 4x40 watt verdiği için sesi az açınca kendini kapatıyordu.

artisstkumral, proje tamamdır.
öncelikle metresi 4 ohmluk bir ısıtma teli buldum.
Direksiyon etrafını homojen bir dağılım uygulayarak 5,5 metre teli direksiyonu oyarak
flat bir yüzey oluşturacak şekilde gizledim.
Şase problem değildi direksiyon merkezi demir olduğu için zaten şase hazırdı.
İş sadece pozitif voltaja kalmıştı onuda yaylı tertibatı açarak içerisindeki FCA kabloya bakır bant
ile yeniden kalın bir yol oluşturdum.
akabinde de zarar vermeden söktüğüm orjinal hakiki deriyi yeniden farklı bir dikişle direksiyona diktim.
Normalde direksiyonun üst kısmı 1. resimde olduğu gibiydi rengi.
araç içerisine daha da uyumlu olması açısından derinin o kısmını gri boya ile rengini değiştirdim.
Çalıştırması ise fabrikasyon araçlarda da olduğu gibi zaman ayarlı olarak orjinal bir ısıtma dümesine
bağlayarak yaptım. devre pic programlı bir devre olup 5 dakika boyunca çıkış verecek şekilde
programı tarafımdan yazılarak entegre edilmiştir.
Araç göğüsü güzelce butonun gireceği ölçüde itina ile kesilerek buton konumlandırılmıştır.aracı çalıştırdığımızda buton mavi renk led yanar ısıtmayı devreye soktuğumuzda ise led kırmızıya dönerek direksiyon ısınmaya başlar ve 5 dakika sonra devreden çıkar.
Ekli dosyayı görüntüle 25720 Ekli dosyayı görüntüle 25721 Ekli dosyayı görüntüle 25722 Ekli dosyayı görüntüle 25723 Ekli dosyayı görüntüle 25725 Ekli dosyayı görüntüle 25726 Ekli dosyayı görüntüle 25727
Aynı projeden düşünüyordum. Yardımcı olabilirmisiniz?

iyi guzelde 5.5 mt kromnikel tele 12 volt yetıyormu ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri