Isı Otomasyon Devreleri

huncom

Üye
Merhaba, Doğalgazlı Merkezi ısıtma sistemi olan siteye dış sıcaklığa göre kazan suyu sıcaklığı ayarı örnekteki gibi isteğe bağlı yapılabilecek devre arıyorum. Örneğin: dış: 12 kazan:32 / dış:10 kazan:34 / dış: 8 kazan:36 gibi.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
En temizi ve sagliklisi plc derim yinede ben en azindan uzaktan izleme olaniginiz olur.

honeywell ve siemens dış hava kompanzasyon cihazları ile gerçekleştirebilirsiniz ama dış hava sıcaklığı belirli bir derecenin altına düştüğünde sabit kazan ısısı verir.
örneğin dış hava 18 derecenin altına düştüğünde çalışır kazanı
belirli bir dereceye gelince kapanır sıcaklık düşünce yeniden çalışır
yani dış hava birinci anahtar kazan ısısı ikinci anahtar gibi düşünün

Öyle değil siz oda ısısını istediğiniz değerde giriyorsunuz cihaz sizin girdiğiniz değerle dış hava Sıcaklığını karsilastirarak kazanı farklı derecelerde kapatıyor örnek dış hava 10 derece oda ısısını 24 girdiniz kazan suyu sıcaklığı farklı olur oda ısısını 21 e çekerseniz kazan suyu daha düşüşte iken cihaz keser bruloru

Tam otomasyon böyle yada odaya Termostat koyarsanız dissriyada ikisini seri bağla hangisi kaç dereceye ayarliysa o açar keser kazan term yüksek tut ama

Tam otomasyon böyle yada odaya Termostat koyarsanız dissriyada ikisini seri bağla hangisi kaç dereceye ayarliysa o açar keser kazan term yüksek tut ama
İlginiz ve info için teşekkürler, önerilerinizi zaten şu anda uyguluyorum.Benim asıl maksadım dış ve kazan termostatlarını bir nevi servo motor mantığı gibi çalıştırabilmek, yani dış sensörün düşümü kadar kazan termostatının değerini arttırabilmesi. Her değer için hem dış hem de kazan termostatı sayısını arttırmadan yani. Bir nevi servo tekniğini dijitalize etmek gibi bir çözüm arıyorum.
Saygılar . . .

Işte onu yapan honeywel cihaz var birde rvp diye bir cihaz var. ..sensor6bagliyosun dış hava kazan akış sicaksu 3 yollu vana varsa onuda kumanda ediyor

Öyle değil siz oda ısısını istediğiniz değerde giriyorsunuz cihaz sizin girdiğiniz değerle dış hava Sıcaklığını karsilastirarak kazanı farklı derecelerde kapatıyor örnek dış hava 10 derece oda ısısını 24 girdiniz kazan suyu sıcaklığı farklı olur oda ısısını 21 e çekerseniz kazan suyu daha düşüşte iken cihaz keser bruloru
aynen ısı eğrisi tanımlarsınız iklim koşuluna göre örneğin 20 derece oda sıcaklığı için dış hava sıcakılığı 0 derece olan ısı eğrisi 1.75 için 60 derce gibi kazan sıcaklığı verir :)

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri