IPHONE

Arkadaslar IPHONE 5S aldım fakat bir sorum olacak

IPHONE dan IPHONE olan baska bir telefona sms gonderdigim zaman SMS in teslim edildiğine dair DELIVERED REPORT ( teslim edildi raporu ) geliyor , buna zaten IMESSAGE deniyormus

ama benim sorunum karsı tarafta IPHONE yoksa sıradan bir telefon varsa teslim edildi raporu gelmiyor , ayarlar kısmında hic bir sey yok , konu hakkında IPHONE kullanıcıların çözümü nedir ( klasik sms gönderen telefonlar mesajın alındığını söylüyor )

en büyük sorun mesaj gonderiyorum , karşı tarafa gittimi gitmedimi haberin olmuyor :)

nasıl çözebiliriz bu konuyu ?

çözemezsin çünkü iphone da öyle bir raporlama seçeneği yok maalesef.

zaten yakında sen de whatsapp uygulaması kullanmaya başlarsın onda rapor benzeri yardımcı ayarlar var. ben iphone dan sms atmayalı 2 yıl falan oldu sanırım.

bu IPHONE un ayıbı ya , ne kadar sacma bir olay komedi SMS atıyorsun kör kuyuya :)

ama iletim raporu kullanan hala var mı bilmiorm açıkçası bana biraz garip geldi bu isteğin :)

Arkadaslar IPHONE 5S aldım fakat bir sorum olacak

IPHONE dan IPHONE olan baska bir telefona sms gonderdigim zaman SMS in teslim edildiğine dair DELIVERED REPORT ( teslim edildi raporu ) geliyor , buna zaten IMESSAGE deniyormus

ama benim sorunum karsı tarafta IPHONE yoksa sıradan bir telefon varsa teslim edildi raporu gelmiyor , ayarlar kısmında hic bir sey yok , konu hakkında IPHONE kullanıcıların çözümü nedir ( klasik sms gönderen telefonlar mesajın alındığını söylüyor )

en büyük sorun mesaj gonderiyorum , karşı tarafa gittimi gitmedimi haberin olmuyor :)

nasıl çözebiliriz bu konuyu ?

Böyle teknik bir sitede iphone 5s aldım demek biraz sakıncalı bence. Neden diyeyim elma 4 inç ekranla hızlı, stabil ve geniş bir mağazaya sahip telefon yapmış. Fiyatıda 2200-3000 TL arası değişiyor.

Microsoft ve nokia farklı ekran boyutlarında, çok hızlı, stabil ve mağazası gelişmekte olan telefonlar yapmış. Fiyat ta ise 500 TL ile 2000 TL arasında değişen cihazlar var. İşletim sistemi ve telefonlar kesinlikle ve kesinlikle en ufak bir hata vermeden kusursuza yakın bir şekilde stabil ve hızlı çalışıyor. Ayrıca 500 TL' lik lumia 520 ile hangi marka modele mesaj gönderirsen gönder iletildi bilgisi alabiliyorsunuz.

MÜHENDİSLİK BAŞKASININ 3 LİRAYA YAPTIĞINI 0,5 LİRAYA YAPMAKTIR.
Yani microsoft ve nokia elmanın 3 liraya yapamadığını 0,5 liraya yapmış.

İphone cihazını ne amaçla aldın bilmiyorum ama sorununun çözümüne gelirsek o binlerce lira verip aldığın telefonunu satıp yerine sana sms bilgilendirmesi gönderebilecek ve diğer iğtiyaçlarını karşılayabilecek hesaplı bir androit veya windows phone cihaz almandır...

Saygılar..

ama iletim raporu kullanan hala var mı bilmiorm açıkçası bana biraz garip geldi bu isteğin :)

Benim icin cok onemli bu , mesajı gonderdigin kisinin eger telefonu kapalı ise haberin olmuyor saatlerce neden cevap vermedi diye düşünüyorsun

böyle teknik bir sitede iphone 5s aldım demek biraz sakıncalı bence. Neden diyeyim elma 4 inç ekranla hızlı, stabil ve geniş bir mağazaya sahip telefon yapmış. Fiyatıda 2200-3000 tl arası değişiyor.

Saygılar..

param vardı aldım , ne sakıncası varkı , keyıf benım para benım aldım kullanıyorum
bende androıd telefonda var htc onda her zevkı yasadım
amacım burda marka polemıgı yaratmak degıl !!!
Amacım modelı belırttım kı yardımcı olacaklar tam net cevap versın
sen cok ınce fıkırlısın arkadasım , polemıge gırme bence gereksız

sana tek bir sey soyleyebilirim neden insanlar MERCEDES araba alıyor ? digeleri de yolda gidiyor , senin sorunun cevabı burda gizli , dusun anlarsın :)

Benim icin cok onemli bu , mesajı gonderdigin kisinin eger telefonu kapalı ise haberin olmuyor saatlerce neden cevap vermedi diye düşünüyorsun

Ben şunu demek istedim aslında eskiden iletim raporları çok önemliydi çünkü 1 mesaj iki kontördü gitmediği ve acil bir durum gerektiği zaman tekrar atsam mı diye tereddütte kalıyordu insan şimdi 10 TL ye 5000 mesaj hakkı veriyorlar. Bunun da haricinde eskiden şebekeler bu kadar gelişmiş değildi şehir merkezinde bile çekmediği yerler oluyordu ve mesaj iletiminde sıkıntı çıkıyordu. şimdi metroların bile bazılarında haberleşiliyor çekmediği en ufak yerden çıkar çıkmaz iletiliyor. Artı eskiden mesajım geldi mi diye arayıp sormak da pahalıydı 6 saniyede bir kontör atıyordu. şimdi o da değişti ucuzlaştı aranıp sorulabilir mesajın gidip gitmediği ama tabii ki bunlar benim düşüncelerim sizin ne gibi bir durumda olduğunuzu ve bunu ne için bu kadar büyük eksiklik olarak gördüğünüzü bilemem. dediğim gibi artık whatsapp uygulaması neredeyse smsi öldürdü bunu deneyebilirsiniz naçizane önerilerimdir bunlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,121
Son üye
feritdogan71

Yeni konular

Geri