inverter

inverter yani sürücü cihazını daha ucuza kendimiz üretemez miyiz

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hiç kolay bir iş değil. Çok çok çok detaylı bir iş. Hele hele indüktif bir yükü çok iyi tanımadan zor..

serkan bey kolaydeğil ama imkansız da değil illaki bulunabilir

Elbette imkansız değil. Nihayetinde hali hazırdaki inverterleri yapanlarda sizler gibi bizler gibi insanlar.

Ancak bir cihazın dizaynı ar-ge si bir çok bilgi , deneyim , test ve uygulama sonucunda ortaya çıkarılıyor. Bir kaç kişilik bir ekip değil çok daha fazlası ile.

Diğer üyelerimizin de yorumlarını merak ediyorum. Onlarında yorumlarını dinleyelim.

http://www.xn--hzkontrolcihaz-5fcn.com/HIZ-KONTROL-CiHAZI-NEDiR.html bir kaynak. Bir pot ile hizi dusurmek yukseltmek belkide cok zor degildir. Fakat musteri ye bircok ozelligide sunmak gerekirki hatta daha fazlasini , rakiplerinin gerisinde kalmasin. Ustelik bunu daha ucuza diyorsunuz ama ben ve benim gibi bircok teknik eleman fiyata cok bakmazlar. Sizde fiyat kismina cok takilmayin, iyi mal pahali kötü mal ucuzdur. Mevcut piyasanin altinda yapilacak bir cihaz hicbir sekilde kullanilamayacaktir dusuncesindeyim. Saygilar

Son düzenleme:
Tüekıye de ılk hız kontrol cıhazını, İzmirde SAM_EL firması üretti. Sene, 1980 civarı. Daha spnra Enelmak firması , ENELKON cıhazını üretti. Bu yabancı bir markanın kopyalaması idi. Sadece 3 katlı baskılı devresi avrupada üretiliyordu. Montaj yine İzmir de yapılmakda idi. Daha sonra bir kaç firma daha çıkdı.Telemecanıq, Sıemens vs lerın Türkiye pazarına girmesiyle kayboldular.

Aslında sn. MAİN_lOOP'un 'unda dahil olduğu bir konuda yakın zamanda "tam yerli malıdır veya değildir" tarzında dışarıdan ithal edilen cihazları ve ülkede yerli imkanlarla,ithal elektronik malzeme de kullanılarak yapılan cihaz üretimlerinde,ne kadar yerli,ne kadar değil şeklinde tartışmada katma değeri yüksekliği açısından büyük değer taşıyanların yerli üretim sayılabileceğinde tam mutabık kalmıştık.(% emtia değeri bütün içinde daha yüksek ve toplamda değerli olanlarının tam yerli malı sayılması konusunda hatırlanacağı gibi)

Evrensel bir marka olabilme,dünyayla rekabet için oldukça ucuza üretebilme (Bunun için ucuz enerji,işçilik,kullanılacak ithal malzemenin kolay ve ucuz yollardan temini,vb.cazip imkanların mutlaka olması gerekliliği),açık ve herkesin tercih edebildiği bir pazar yeri veya pazarlayabilme imkanlarının olması,vb.çok geniş ölçüdeki bu şartların optimum olarak sağlanabilmiş olabilmesinin gerekliliğine inanıyorum.Ama yerli malı radyo,akım korumalı priz,metal dedektörleri,yangın söndürme robotu,ANKA kuşunu (İHA) nasıl yerli imkanlarla üretebiliyorsak eğer,inverter cihazı,dijital tansiyon ölçü aleti (Türk malı zannediyorum yok şu anda) için bu neden olmasın,istenirse elbette yapılıp iç veya dış piyasadaki rekabet ortamındaki görücülere çıkarılabilir,bu neden olamasın diyorum,sn.Serkan_48'in de açıkça belirtebildiği gibi.Kolay gelsin.

Aslında sn. MAİN_lOOP'un 'unda dahil olduğu bir konuda yakın zamanda "tam yerli malıdır veya değildir" tarzında dışarıdan ithal edilen cihazları ve ülkede yerli imkanlarla,ithal elektronik malzeme de kullanılarak yapılan cihaz üretimlerinde,ne kadar yerli,ne kadar değil şeklinde tartışmada katma değeri yüksekliği açısından büyük değer taşıyanların yerli üretim sayılabileceğinde tam mutabık kalmıştık.(% emtia değeri bütün içinde daha yüksek ve toplamda değerli olanlarının tam yerli malı sayılması konusunda hatırlanacağı gibi)

Evrensel bir marka olabilme,dünyayla rekabet için oldukça ucuza üretebilme (Bunun için ucuz enerji,işçilik,kullanılacak ithal malzemenin kolay ve ucuz yollardan temini,vb.cazip imkanların mutlaka olması gerekliliği),açık ve herkesin tercih edebildiği bir pazar yeri veya pazarlayabilme imkanlarının olması,vb.çok geniş ölçüdeki bu şartların optimum olarak sağlanabilmiş olabilmesinin gerekliliğine inanıyorum.Ama yerli malı radyo,akım korumalı priz,metal dedektörleri,yangın söndürme robotu,ANKA kuşunu (İHA) nasıl yerli imkanlarla üretebiliyorsak eğer,inverter cihazı,dijital tansiyon ölçü aleti (Türk malı zannediyorum yok şu anda) için bu neden olmasın,istenirse elbette yapılıp iç veya dış piyasadaki rekabet ortamındaki görücülere çıkarılabilir,bu neden olamasın diyorum,sn.Serkan_48'in de açıkça belirtebildiği gibi.Kolay gelsin.

Af edersiniz,şunu düzeltiyorum,çekmecedeki dijital tansiyon chazım Sinbo (Digital wrist blood=bilekten takılan, pilli olanı) imiş,bunu şimdi farkettim, unutmuşum.:) Saygılarımla..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri