Internet Üzerinden 24 On/Off Çıkış

tolga264

Üye
Merhabalar
24 adet çıkış ve 1 adet ds18b20 sıcaklık sensörü içeren devreye ait ares şemasını siteye yüklüyorum devrede mikrodenetleyici olarak atmega32 ethernet modülü,4 adet uln2003 16MHz kristal 2 adet 22pf kondansatör,10K direnç ve 24 adet tek kontak röle 7805 kullanılmıştır.Devre IP tabanlı çalışır.dahili web server vardır.Cihaza ait IP adresini yazınca parola ekranı gelir parola girilince kontrol ekranına geçilir.Parola değiştirilebilir.Cihaz IP ve port değiştirilebilir. kontaklara 8 harften oluşan istediğiniz ismi verebilirsiniz.Yapmak isteyenler için
ethernet modülünü Ethernet Mini Board adresinden alabilirsiniz.Güvenilir yerdir ben bir çok defa aldım.toplu alınca gümrüğe takılıyor.Diğer parçalar ülkemizde mevcut
cihaza ait ekran görüntüleri
3qvrh.jpg
3qvs3.jpg
3qvsn.jpg
3qvt2.jpg

Kodu ben yazarım diyenlere kolay gelsin yok ben yazamam diyenlere yüklü atmega32 yollayacağım.Herkese kolay gelsin

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hocam;
Cihaza web2den bağlanmak için sanırım bir program olması lazım,cihaza ip ayarlarını nasıl yapılandırıyorsun.

Cihaza bağlanmak için programa ihtiyaç yok browser yeterli adres satırına cihaz ip yazarak bağlanıyorsun.Resimde chrome tarayıcısı kullanılmıştır.Siz isterseniz ie,firefox,opera deneyin farketmez..

192 ile başlayan ip makinanın yerel ip'si değilmi internet üzerinden başka bir pc ile aynı şekilde iletişim mümkünmü yoksa sadece yerel ip üzerinden mi

Internet uzerınden mumkun adsl modem ıcerısıne gırıp cıhaz ıp ve porta NAT yaparak uzaktan erısım saglayabılırsınız.

İyiymiş, internet üzerinden evdeki cihazları açıp kapamak için kullanılabilir, bunu denemem lazım...

Üstat merhaba,

Bu projendeki ürünü tamamen çalışır durumda bana satarmısın?

Ne kadara satarsın?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri