infrared isiticilarin verimi ve avantajlari

electrics

Üye
arkadaşlar bir sitede okudum ve hoşuma gitti, kendi kendime acaba bu zamazingolari neden verimli ki nihayet onda da isitici direnç var ve verim yüzde yüz isi enerjisine çevriliyor dedim ama ögrendim ki bu ufo denen aygit normal isiticilar gibi odadaki havayi isitmiyor,infrared işima yaptigi için isitmasindaki temel espri karşisina çikan cisimleri isitiyor, ha eğer mesela odaniz boşsa muhtemelen duvarlari isitiyor ama tabi büyük bir duvar ve mesafe oldugu icin duvarlari öyle cok uzun boylu isitamaz sanirim ama araya siz girerseniz yani ufonuzun karşisinda durursaniz direk sizi isitiyor:) ayrica bir avantaji da oturdugunuz odanin nemini eksiltmiyor bu da sanirim tabii bir sonuc.işte bööle umarim verimin neden yüksek oldugunu az bucuk anlamisizdir..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Aslında piyasada "infrared" diye satılan ürünler tam olarak infrared değil. Çünkü araştırırsanız, güneş gibi ışıkla ısıtma işlemi daha karmaşıktır. Bu UFO diye bilinen cihazlar, quartz borunun içindeki metalin ısınmasıyla oluşan ışığı etrafa yayıyorlar...

evet haklisin ama genel prensip olarak günes gibi isitma yani infrared işima ile isitmalari farklilik yaratiyor, aCABA hakkaten infrared isitici varmi piyasada bilgisi olanA?

bu infrared ısıtıcıların sağlığımız açısından iyi olamdığının bir makalede okudum. makalede aynen şöyle yazıyor " Yeditepe Üniversitesi İş Sağlığı öğretim üyesi Prof. Dr. Hilmi Sabuncu, bütün ışınların, enerjilerinin arttığı zaman insan sağlığına zararlı olabileceğini belirterek, infrared teknolojisiyle çalışan ısıtıcıların da ne kadar infrared yaydığının önemli olduğuna işaret etti. Infrared teknolojisinin fizik tedavide kullanıldığını anımsatan Sabuncu Işınlar dokuya çarptıkları anda aynı mikrodalgalar gibi dokunun ısısını artırırlar. Bu ışınlar canlı doku üzerine etki ettikleri için enerjileri itibariyle tedavi edici özellikleri olduğu söylenebilir.
Infrared teknolojisi adı altında piyasada değişik markalarda ısıtıcılar satıldığına dikkati çeken Prof. Dr. Sabuncu, şöyle konuştu:

``Bunların her birinin yaydığı infrared enerji ne düzeyde? Hepsinin ölçümü yapılmalı. Bu ışınlar göz merceğini etkileyebilir. Katarakt yapma ihtimali var. Yani kesinlikle yapacağımız bir şey var ki bu tür ışınlardan gözlerimizi koruyacağız. Işınlar, fizik tedavide kullandığımız şekilde dokuları ısıtır ama bütün akkor maddelerden yayınlanan bu elektromanyetik radyasyondan gözlerimiz korunmalı.``diyor eğer gerçekten böyleyse işimiz zor. bu tür ısıtıcıları her yerden alınmaması kanaatindeyim

Son düzenleme:
Bende başka bir makalede bu cihazların kanser yaptığını okumuştum. Aynı husus enerji tasarrufu yapan lambalarda da var.
Elektriğin kanunları bellidir, eğer siz belirli bir güçde daha fazla ısı, daha fazla aydınlık yaratmak isterseniz sonuç radyasyona gider.

arkadaşlar o ufo denilen marka ve bilimum emsali firmaların infraret diye satttıkları yılların quartz rezistansları sadece yansıtıcıları iyi alüminyum gövdeninde artıları var ama kesinlikle infraretle uzaktan yakından ilişkisi yok infraret ısıtıcılarda flaman asla hava ile temas etmez ufonun camını kırın içinden çıkan tel açık havada gayet normal çalışacak dirençleri ve güçleri arasında oran normal rezistanslardan farklıdır benim tek merak ettiğim burada gerçekten sanayide kullanılan infraret rezistanslardan kullanan yokmu vede bu adamlar bu ürünü üstüne basa basa infraret diye satıo havayı ısıtıyo falan onlar işin fıkra bölümleri kendilerine göre bi elemet uydurmuşlar gidiolar

bu arada pek fazla firmalarla uğraşmak bana yanlış geliyor biliyon neden karşı çıkmıyon diyen olabilir incelemedim ama garanti belgesinde veya onun dengi bi evrakta kendini bu konuda firma korumaya almış olmalı

Son düzenleme:
sevgili arkadaşlar ben bir firmada arge teknikeriyim.öncelikle dediğiniz gibi bu piyasada satılan tüm ısıtıcılar rezistans telin belli bir sarımı ile bir tüp cam içine konarak ısınması sonucu etrafa ısı yayan bir tür ısıtıcılardır infrared le alakası yoktur .ad altında bir ısıtıcı .ama tabiki bu ürünler içinde güçü yüksekde olsa ısıtan ürünler var ve sağlık yönünden çekinmeyin amapiyasada okadar çok marka çıktıki.bunları kim takip ediyor bilmiyoruz.özellikle reklamları çıkan ürünlerin inanırmısınız uzaktan kumandalı olanları bu emc özel testlerinde nasıl geçtikleri hakkında hiç bir fikrim yok .denetleme yok.örneğin geçenlerde antepde yanan evde ısıtıcı düşmüş diyorlar hani bu ısıtıcılar ayakla satılmıyordu kim denetliyor bunu 4 kişi öldü ama halen kardeşim sen niye ayaklı ürün satıyorsun satıyorsanda neden devrilmeye karşı bir tedbirin yok.size tafsiyem devrilmeye duyarlı sağlık bakanlığı onaylı ürün alın

Ufo denen cihazlara samsung marka cep telefonlarının kamerası ile baktığınızda eranda yeşil renkli infrared ışınlarını görürsünüz.Bu kumtel marka sobalarda yok.
Kendi tesadüfi deneyimimdir.Ufo sobalar infrared yayıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri