Ihlas elektrikli şofben

Dün televizyonda söyledi.Elektrikli şofben patlamış.Ev harabe olmuş.

Anlayamadım elekriklimi, tüplümü patlamış ?

benim başıma gelmişti rezistans suya elektrik kaçırıyordu. tehlikeli bir durum. elektrikle şaka olmaz. bence hemen rezistansı değiştir. servis dahil 30 lira ya değiştirdiler yetkili serviste benimkini

rezistansı arızadan sonra degiştirdiler zaten 7 lik rezistans takıldı ama yazgünü bile bu havalarda birinci kademede nerdeyse hiç ısıtmıyor su soguk gibi ikinci kademedede sadece ılıtıyor bunun sebebi ne olabilir bilen varla acil yardım ederseniz sevinirim

rezistans kireçlenmiş olabilir,ısıyı suya veremiyordur.Ya da rezistansın 1. kademesi arızalanmış olabilir.ya da suyu çok açıyor olabilirsiniz.Eğer bana yetki verselerdi,o elektrikli şohbenleri ve termosifonları yasaklardım.İnternette bazı resimler izledikten ve evlerde yanmış şofbenler gördükten sonra iyice nefret ettim.Bir de ülkemizde tesisatların sağlam olmadığını ve yeterince denetlenmediğini düşünürsek,soğuk suyla kış günü banyo yapmak daha akıl kârı geliyor.

sn m-usta-fa bencede şofbenler çok tehlikeli aletler su ile elektrik birbirine çok yakın bu alet içinde ama ne yapalım yapacak bişey yok yaz günü mecburen bunları kullanıyoruz.
1.kademe arızalı degil çalışıyor swiçlerde saglam, rezistans kireçli olabilir belki ama rezistansıda taktıralı çok olmadı hemen kireçlenebiliyormu bunlar ???

korktum valla ben olsam güvenlik önlemlerini alop sonra suyu bir kovaya koyup sigortayı indirip duş alırdım :)

elektrikli şofbende ilk önce su açılmalıdır daha sonra anahtar istenen kademeye alınmalıdır az ısıtmasıda gerilim düşümündedir buna yapacak pek bir şey yok....

İşi Sansa bırakmamak En az 3*4m2 NYM Kablo Kesit ile beslemek direk Tevzi Panodan ve Panoda Tesisata göre ( 4*40 Amp).(2*40Amp) 30mA K.A.K kullanmak.

aynı cihazdan kullanıyorum yaklaşık 10 senedir kurulumunu bile ben yaptım toprak hattı bağlamadım çünkü yoktu umarım enim başıma böle bişe gelmez çünkü beni direk öldürür
:)

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri