Hoby Cnc Router i sonunda yatım

solto1

Üye
Arkadaşlar merhaba.
Sonunda hem ucuz hem kararlı hemde çok hızlı cnc routerimi mi yapmayı başardım.

makınayı günlerdir test ediyorum kaçırma konusunda olsun, hız konusunda olsun hiç sorun çıkarmadı.

pcb işliyor. 3 boyutlu resim işliyor. bunu 3m/dk gibi hızlarda yapabiliyor olması çok güzel. çünkü x ve y ekseninde 2 şer motor kullandım.

burada cnc routerin vıdeolarını koyuyorum. beğenecekmisiniz bakalım.

K9101 31 - YouTube

değerli yorumlarınızı bekliyorum.
saygılar.

Maşallah hayırlı olsun diyelim öncelikle :) Videoda pcb işlediğiniz uç hakkında bilgi alabilir miyim ? adı nedir özellikleri çapı açısı boyu gibi

Ayrıca iş mili olarak kullandığınız motor nasıl bir şey. Resim ekleseydeniz daha iyi olurdu sanki videolar kısa ve makine hiç görünmemiş

Maşallah hayırlı olsun diyelim öncelikle :) Videoda pcb işlediğiniz uç hakkında bilgi alabilir miyim ? adı nedir özellikleri çapı açısı boyu gibi

Ayrıca iş mili olarak kullandığınız motor nasıl bir şey. Resim ekleseydeniz daha iyi olurdu sanki videolar kısa ve makine hiç görünmemiş
uc olarak 3mm lik elmas ucu kendin bileyerek kullandım. tabiki biraz problemli oldu heralde sakki iyi kesmiyor gibi.
ama aynı ölçülerde hazır bir ucda takılabilir.
bir konuya da açıklık getiriyim. Sistemde x=2 y=2 z=1 step motor toplamda 5 adet step motor +spindel için Bull-max 35000d/dk hoby drill + çok sesssiz bir motor bulmuştum yaklaşık 8000 d/dk motor vardı onada 3mm lik uc taktılacak hale getirdim. + uygun sürücü+24 volt 8.5 amper adaptör dahil.

Gerçekten güzel bir çalışma olmuş,emeğine sağlık.daha keskin uçlarla daha iyi işler çıkarabilirsin. Torku arttırmak içinmi 5 motor kullandın?. Makina baya hızlı olmuş,güle güle kullan..

Gerçekten güzel bir çalışma olmuş,emeğine sağlık.daha keskin uçlarla daha iyi işler çıkarabilirsin. Torku arttırmak içinmi 5 motor kullandın?. Makina baya hızlı olmuş,güle güle kullan..

Abi sizin ve diğer arkadaşların değerli yorumlarınızdan dolayı Çok teşekkür ederim.
uc Önceki yazımdada dediğim gibi kendi el yordamınla bilediğim elmas uc. çok iyi bileyememişim anlaşılan. çok öneli değil. sıfır bir uc takılırsa iyi bir sonuç alınacağından eminim.
bu modelden sonraki çalışmam z ekseninide aynı x ve y de olduğu gibi 2 motorla tahrik etmek. bir sorunum var onuda çözüyüm z eksenide aynı hızlarda çalışacak inşaallah.

Bende bir türlü 15 derece olan pantograf kalemlerinden bulamadım. Dün ankaradan bir yerden satın aldım 10 derece idi hatta 2 tane aldım bulmuşken. Sabah bana ulaştı kutuyu bir açtım ucu sivri değil :( :( param boşa gitti

Pantoğraf Bileme

Şu şekil pantograf bilemesi olan atölyeler bulursanız kırılan uçlarınızı istediğiniz derecede bileyebilirsiniz.
Yada 5-10 tl ye farklı çaplarda boy çubuklar olur (sanırım 1 boy 100 mm) onlardan alıp kesip istediğiniz derecede bileyebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,487
Kullanıcılar
450,463
Son üye
ePlan0

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri