harmonık elektrık kesıntısı yaparmı....

kaledag

Üye
arkadaslar sıkıldımmm sorun cözülemektedir...

tesıs saglık hzımetı veren bı bına
labaratuvar ve elektronık cıhazlar 4 veya 5 cıhaz var 1 de ups yok dıgerlerınde var ve elk kesıntısınde ıslemler yarım kalıyor ups sorunu halletmıyor ılgınc ve akıl almadıgı kısım....
sorun sanıyenınde altında anlık elektrık kesıntısı 1 kerede bana denk geldı ve florosan lambalar bı goz kırptı starter hemen caktı yaktı gerı
kompazasyoncu arkadasa analizör taktırdık
sonuclar cd de carsamba gunu elıme ulasacak
aklımda kalanları ve muhtemel arıza olabılecgını dusunduklerı sey
3 faz toplamında normalde 60, 70 cıvarında harmonık(% mıdr degernedır bılmıyorum analızorde cıkan rakam) ama bazı zamanlar 85 ve üstü hatta1 kere 100gıbı bırakam gorundu
elektrık dalgasının nasıl geldıgını bılıyoruz yatay s bıcımınde harmonıkler bu s yı bozuyor ve dolayısıyla elektrık kalıtesı bozuluyor bır cıhazda da tam ters ıstıkamette harmonık yapıyor ve sanıyelık elektrık kesıntısı yaratıyor
dogrumudur ? ben bılmıyorum tecrubem ve bılgım ve deneyımım yetmıyor analızoru ılk gun 5 sn ye kayıt yapacak gıbı ayarladık ve hafıza dolmadan gıdıp sonucları aldık bısey yakalayamadık ondan sonrakı gunlerde 1 sanıyede kayıt yapacakmıs gıbı ayarladık yınede bı kesıntı yakalayamadık ama tesıste cıhaz takılı ıkende elktrık kesıldı sekreter hangı zamanda yaptıgını saat dk larak bıze ulastırdı bu degerlerle cıhazın o dakıkadaı sonuclarına baktık ve bıse bulamadık sadece harmonıgın yuksk oldugunu gorduk!!!!!
kafam cokk karıstı bu saatte bıle harmonıkle ugrsıyorum: (((
eger ılgılenen arkadaslar olursa msn de mesaj yazabılır [email protected]

bu kadar uzun mesajı okuyup sonuna ulasan arkadslaa sımdıden cokk tesekkur eerım saygılar....

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şebeke geriliminde anlık değişimler olabilir bu normal ama ups olan bir sistemde ups girişinde şebekeye baglı akımda yada gerilimde ne olursa olsun ups cıkışındaki senin cihazların etkilenmez tabi ONLİNE UPS se

NOT:LİNE İNTERAKTİF UPS ucuzdur genelde tercih edilir
ONLİNE UPS PAHALIDIR..

şebeke geriliminde anlık değişimler olabilir bu normal ama ups olan bir sistemde ups girişinde şebekeye baglı akımda yada gerilimde ne olursa olsun ups cıkışındaki senin cihazların etkilenmez tabi ONLİNE UPS se

NOT:LİNE İNTERAKTİF UPS ucuzdur genelde tercih edilir
ONLİNE UPS PAHALIDIR..

ups konusu benımde kafamı karıstırıyor ama dıyelıkkı ups line ınteraktıf online ıle degıstırdık ama tesısın genelınde bu sorun teskıl etmekte onemlı olan bu arızanın harmonıten mı yoksa baska bı sorundanmı kaynaklandıgını bulmak lutfen sonuca gıtmemde yardımsı olunuz..... tesekkurler

harmonik şebeke frekansının 50hz formundan uzaklaşması demektir büyük güçlü tesislerde sıkıntılara yol açar ama bu senin sorununu düzetmez senin beslendigin trafo merkezi üzerinde kirli yüklere baglı olarak şebeke gerilimi bozulabilir bunun önüne malesef geçemessin önemli yüklerine ONLİNE UPS koyman gerekir ..

evet dumanı şimdiye külü kalmazdı : )) bu analızor raporlarını inceleyebilecek kımse varmı acaba ???

buraya ekle bakalım kanser bulaşmışmı

Arkadaşım ben senin yerinde olsam online UPS i hiç beklemeden alırdım.Bizde kendi sistemimizde on-line UPS kullanıyoruz.tık yok.

Harmonik elektik kesintisine sebep olabilir olmasına da, sizin durumunuz o şekilde midir bilmiyorum. O şartın oluşması da, bahsettiğiniz tesiste zor gözüküyor. Harmonikler rezonansa yol açabilir. paralel rezonansta, sistemin empedansı çok yükseleceğinden, akım akmayabilir. Bu konuda sadece bu teorik bilgim var, pratikte tecrübem yok (olmasın da). Ama sizin sorununuzun böyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri