Hangi kablo kesiti ve hangi sigortayı seçmeliyim ?

Arkadaşlar
380v 22 kw max 34 amper çeken bir nemlendirme cihazı
380v 20 kw max 33 amper çeken bir ısıtıcı
380v 1.1kw yıldız bağlantı 3 amper bir motor
var. Ben bu donanımlar için 80 amper c tipi sigorta ve 16mm nyaf kablo kullansam taşırmı ?

donanımların hepsi bir plastik panonun içine toplanacak mesafe çok değil motor ısıtıcı ve nemlendirme cihazı ile panonun arası en fazla 5 metre .

Son düzenleme:
Çözüm
Yani en fazla 70 71 amper çekecek olan panoma ana şalter olarak 80a sigorta koysam yeterli olur fakat kablo için akıma göre kesit belirleyeceğim 16mm kurtarırsa o da tamam o zaman :D

Seçtiğin değer sınır değer 16 lık kablo 70 amper civarı akım taşıma kapasitesi var. Bir üst değeri seçersen (25 lik) elektriksel tüketim olarak da tüketimin düşer daha faydalı olur.
Arkadaşlar
var. Ben bu donanımlar için 80 amper c tipi sigorta ve 16mm nyaf kablo kullansam taşırmı ?

Enerji alacağınız nokta ile yük arası mesafe nedir?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkadaşlar

İşi projelendirmeniz . + gerekli bilğiler ?
Belki arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler ?

+ Trifaze enerji korumalar ?
ve diğer .

Kolay Gelsin Sağlıcakla kalın .

Arkadaşlar
Motor var ise sigorta yerine mkş tercih edilmelidir.

Mesafe kısa olduğu için gerilim düşümü hesabına gerek yok. Kablo akım taşıma kapasiteleri ne bakarak uygun iletkeni seçebilirsiniz.
Yani en fazla 70 71 amper çekecek olan panoma ana şalter olarak 80a sigorta koysam yeterli olur fakat kablo için akıma göre kesit belirleyeceğim 16mm kurtarırsa o da tamam o zaman :D

Seçtiğin değer sınır değer 16 lık kablo 70 amper civarı akım taşıma kapasitesi var. Bir üst değeri seçersen (25 lik) elektriksel tüketim olarak da tüketimin düşer daha faydalı olur.

Çözüm
Arkadaşlar

donanımların hepsi bir plastik panonun içine toplanacak mesafe çok değil motor ısıtıcı ve nemlendirme cihazı ile panonun arası en fazla 5 metre .
iki düşündüğün değer içinde bir üst seçeneği tavsiye ederim. Daha sonra bir şey eklenebilir, uğraşma sonra.
100 Amper sigorta, 25mm kablo

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri