Hangi alarm sistemi

hangi alarm markasını kullanıyorsunuz

• PYRONIX

Oy: 8 5.2%
  • paradox

Oy: 54 35.3%
  • teknim

Oy: 16 10.5%
  • dsc

Oy: 22 14.4%
  • DESi

Oy: 10 6.5%
  • crow

Oy: 25 16.3%
  • hiçbiri

Oy: 18 11.8%

• Kullanılan toplam oy
    153
rokonet rp 296 da gayet güzel anladığım bir şey varsa hepsinin kendine göre artısı var hangisinin kullanımı basit geliyor ve sorun çıkarmıyorsa o ürün güzel o zaman pahalılık kısmına gelince bunların içinde en pashalı desi ozaman en iyisi desi mi? onunda kendisine göre artısı ve eksisi var sadece telefon arama kullanacaksan desi daha mantıklı neden?hs-102wtks modelinde entegre keyped+2 kumanda +1pır +1mc(kablolu)+entegre dahili siren fakat desibeli gayet iyi+entegre tel arama uzaktan kurma kapatma ve kontrolrölesi mevcut+kablosuz özelliği mevcut 32 rf zone 6 kablolu zone 433mhz +kominikatörlü sadece inceleyin son kullanıcı kdv dahil liste fiyatı 338$
rfmc son kullanıcı 35$ kdv dahil

1991 den beri alarm sistemleri üzerine çalışıyorum.bakıyorumda 19 seneyi dolduruyoruz. Bunca seneye alarm paneli , telefon arayıcı gibi bir çok elektronik devre argesi sıkıştırmış ve toptan satışlarınıda yapmış biri olarak naçizane görüşlerimi paylaşmak istedim.....

Yaklasık 7 sene dsc taktım..Tamamen problemsiz bir ürün..son senelerimden (yani 7 senenin sonlarında) bir ithalatçı getirecek dendi ve sanırm su an dada o getirtiyor. b...d diye..stok sorunlarından dsc den vazgeçtim.
Paradox a başladıgım da 98 lerdi. O zamanlardan beride % 90 Paradaox taktım..kablolu panel olarak ikisi aynı ayardadır. fiyat derseniz forumun başında yazan arkadaşa katılıyorum. Satıcı firmaların kar mantığına bağlı son fiyat..Yoksa bayi alışları aşağı yukarı aynı.
Crow a gelirsekte gene, fiyat konusunda, ortalama bayi bazında aynı. kalite derseniz bu üründe sorunsuz kabul edilebilecek alarm panellerinden..

(Ben olaya sorunlu sorunsuz diye bakıyorum ilk planda. . kalitesiyle sorunsuzluğu sağlıyorsa ve montaj kolaylığı varsa ve fiyatta ii ise bence en güzel panel odur.O yüzden bu sayılan markalarda desi haricinde alınmayacak sistem yok.Burada sadece hd mi full hd mi gibi aslında detayın detayına bakıyoz denebilir :))

Bunlar dışında gene crow gibi israilde paradox lisansıyla satılan visonic güzel ve sorunsuz bir paneldir.

AMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA... Kablosuz alarma gelirsek..kalite sorusnsuzluk veeeee en önemlisi kullanım monta ve programlama kolaylığı dersek bunu izmir istanbul ve bir çok yerdede benle aynı görüşü savunanlara göre, çekoslavak JABLOTRON dur.Jablotronun tek dezavantajı fiyatıdır. euro bazında olan fiyatlara euro bazında zamlar da hatta gelmişti.Sanırım ithalatçı bu konuda rakipsizmi gördü kendini nedir. böyle zamlar yapmıştı.Kablosuzda onun üstüne tanımam..paradox ve dsc kablosuzda tam bir eziyettir.bunlar dısında teknim yerli ve sorunsuz bir paneldir. code çok kuran oldu etrafımda ben hiç düşünmedim kurmayı. Bunca güzel marka varken :) (Bu arada ben ilgilendiğimde elektronik devre montajları ve kullandıkların kablosuz entegreleri çok ilkeldi.motorolanın programlanmayan entegrelerini kullnıyorlardı..rolling code yapıları yoktu,ama şu an elektronik olarak ne seviyedeler, şu an bilmiyorum). GE i kurmadım ama onunda sorunsuz seviyesinde olabileceğini tahmin ediyorum tabi fiyatları kurmadığımdan soru işareti :) sanırım biraz uzun oldu ama merak eden arkadaşlara bir nebze bilgi verebimişsek ne mutlu....

paradox kurulumu basil çözümleri kolay ve teknisyenleri heryerde bulunabilir profesyonel alarm sistemi dsc ve cadx bunu anlamak için bir banka şubesine girip keypatı kontrol etmeniz(tabi uzaktan gözle) yeterlidir......hiçbir banka şubesinde paradox göremezsiniz

yerli olan code yi almamışsınız code kullanan yokmu

Ben evime iki kez hırsız girdikten sonra alarm kurmaya karar verdim. Bu işi yapan birkaç firmadan fiyat aldım. ucubik fiyatlar çıkardılar. Ben de kendim yapmaya karar verdim ve CODE marka cihaz satın aldım. Bu işi hayatında ilk kez yapan biri olarak; bir pazar günüme mal oldu ama hiç bir sorun yaşamadım. İlk kurulumda ve programlamada tamamen hatasız bu işi bitirdim. Yaklaşık 3 yıldır hiç bir sorun yaşamaksızın kullanıyorum.

ya rakadaşlar desi bu kadar oyu nasıl aldı merak ettim herkes bir kere oy veremiyormu bu nasıl iş anlamadım
saygılar

okida es2020 kurulumu montajı en kolay ürün :D tak çalıştır paradox ve diğerlerininde birçok modeli war ama en çok kullandığım okida es2020 ve paradox sp5500 hiç sorun yaşamadım :D bizim buralarda esnaf zaten cimri ucuz olsun yeter onlar için turkguard kullanıyor hani şu dış sireni kırmızı mavi :D tüm esnafa soruyorum herkez memnun çokta hesaplı imiş 300tl ye takıyolarmış.

Arkadaşlar neden desi alarm ı bu kadar hafife alıyorsunuz birazda ön yargı ile bakıyorsunuz 1 yıldır 50 civarında desi alarm taktım gayet memnunum kullanan müşterilerden şikayet almadım fiyat olarakta abartılacak bir fiyatı yok 499 tl tuş takımı 2 kumandası dahili ve harici sireni uzaktan erişimi tel arama modülü programlaması oldukça basit belki geçmişte sorunlar yaşanmış olabilir ama şu anda ben montajını ve satışını yapan birisi olarak şahsen şikayetim yok memnunum .

2000 yılından önce alarm yapıyoyodum o yıllarda güzel para kazanıyodu alarm işi hep dsc kullanıyoduk hiç sorun çıkmıyodu

arkadaşım avgard kullanan yokmu bence harika bişe pahalı olduğundan kolay bulunmuyor ama bence süper denemenizi tavsiye ederim çok fonsiyonlu ve kolay bir cihaz istediğiniz ayarı istediğiniz zona yapıyorsunuz yangın dedektörü olarakta ayar yapabiliyorsunuz ayrıntılı rapor (hangi şifreyle hangi saatte giriş hangi şifreyle hangi saatte çıkış olay lar saat gün ve dakika olarak belirtiliyor ) bu saydığım özellekler hepsinde bir arada avgard hariç rast gelmedim

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri