Özel Ev Alarm Sistemi (Kablolu, Kablosuz?)

break

Üye
Herkese merhaba,

Ev alarm sistemi için gerekli araştırmalarımı yaptım. Arkadaşımın önerisi ile kablosuz Paradox sistemlere baktım. Burayı okuduktan sonra fikrim değişmek üzere ve kafam iyice karıştı. Düşündüğüm sistem şöyle idi;

Paradox MG5050 alarm paneli
Paradox K32LCD keypad
Paradox NVR780 x 2 (İki cepheyi de alacak şekilde yerleştireceğim)
Paradox NV35 MR
Paradox DCTXP2
Tüm sistem için 2.000 TL = 575$ fiyat aldım.

Kafamın karışma nedeni ürünlerin kablosuz olması ve randımanlı, uzun yıllar hizmet etmesi konusundaki endişeler. Aliexpress'te 2 ışınlı bariyerler 15$ onlardan mı kursam diyorum ama kablolu olması onları gizlemek zor görünüyor. Acaba bunlarla hiç uğraşmadan sadece manyetik kontak mı taksam diyorum ya da Paradox yerine Teknim kullansam çok mu kalitesiz olur? Bana maliyeti de daha az olacak.

Açıkçası bazı konularda yardıma ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Bence illa kablosuz sistem istiyorsanız ev içine standart kablosuz pır dedektör ve manyetik kontaklardan oluşan sistem kurdurur sanız daha verimli olur dış ortama konulan dedektörlerin her zaman dış etkenlerden sahte alarm verme olasılığı vardır gecenin olmadık saatlerinde sizi ayağa kaldırabilir.ayrıca daha ucuza patlar :)

Bence illa kablosuz sistem istiyorsanız ev içine standart kablosuz pır dedektör ve manyetik kontaklardan oluşan sistem kurdurur sanız daha verimli olur dış ortama konulan dedektörlerin her zaman dış etkenlerden sahte alarm verme olasılığı vardır gecenin olmadık saatlerinde sizi ayağa kaldırabilir.ayrıca daha ucuza patlar :)

Öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki kablosuz sistemlerde hata payı var mıdır? Örneğin, çalmaması ya da yanlış alarm vermesi gibi saçma durumlardan bahsediyorum. Eğer böyle klasik manyetik ve dedektör takarsam Paradox yerine Teknim kullanmayı düşünüyorum. Teknim marka alarm sistemleri false alarm dediğimiz durumlara meydan verir mi?

KAblosuz da jammer yani sinyali engelleme açığı olabilir, pir yerine sahte alarm vermeyecek radar varlık sensörü iş yapar mı daha mı hassa olur diye firmaya danış.

KAblosuz da jammer yani sinyali engelleme açığı olabilir, pir yerine sahte alarm vermeyecek radar varlık sensörü iş yapar mı daha mı hassa olur diye firmaya danış.

Hocam bu kablosuz manyetikler jammer'dan etkilenir mi? Evim merkezi konumda o sebeple bu kadar paranoyak olmasam mı diyorum.

Kablosuz PIR ürünlerin sıkıntı yaşayacağını düşündüğümden dolayı sadece kablosuz manyetik kontak takacağım. Paneli MG5050 olarak düşünüyorum.

Her şeye yapılır, maalesef. Güvenlik firma sahipleri arkadaşlar da var forumda acele etme cevapları görelim.

Öncelikle varsayimlar ile ilerlemeyin yoksa karar veremezsiniz. Caddx marka alarm panellerini tercih edin kablosuz ürünleri doğru montaj yapildiği zaman ℅100 sağlikli çalişir. Ayrica pil ömürleri ortalama 3 yil.
Bu ürünle beraber alarm haber alma merkezi ve gprs modülü kullandiğin zaman alarm sisteminden beklediğin her karşiliği alirsin. Bu sistemin üstüne bir panel yoktur. İnsanlar istediği kadar marka vs. Belirtsinler aldirma. Sorunsuz sistem istiyorsan tavsiyelerimi dikate al yillardir alarm sistemi kuruyoruz hiç bir problemde yaşanmadi saygilar

Sent from my Lenovo A7020a48 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Öncelikle varsayimlar ile ilerlemeyin yoksa karar veremezsiniz. Caddx marka alarm panellerini tercih edin kablosuz ürünleri doğru montaj yapildiği zaman ℅100 sağlikli çalişir. Ayrica pil ömürleri ortalama 3 yil.
Bu ürünle beraber alarm haber alma merkezi ve gprs modülü kullandiğin zaman alarm sisteminden beklediğin her karşiliği alirsin. Bu sistemin üstüne bir panel yoktur. İnsanlar istediği kadar marka vs. Belirtsinler aldirma. Sorunsuz sistem istiyorsan tavsiyelerimi dikate al yillardir alarm sistemi kuruyoruz hiç bir problemde yaşanmadi saygilar

Hocam selamlar. Paradox seçeceğim çünkü hareket dedektörleri daha yaygın ve farklı tiplerde. Özellikle NVR780 ve NV35 MR tam kullanım amacına uygun cihazlar. Benim tek endişem cihazların kablosuz olmasından dolayı sinyal çekim gücü düşüklüğü, false alarm ya da cihazın hiç aksiyon almaması durumları.

Ozaman endişenizi ortadan kaldirmak için, paradox tecrübeli bir servise kurulum yaptirin, kablosuz alici ile dedektörlerim çekim alanlari doğru hesaplansin, pil zayiflama durumda sinyal kaybi olmasin

Ozaman endişenizi ortadan kaldirmak için, paradox tecrübeli bir servise kurulum yaptirin, kablosuz alici ile dedektörlerim çekim alanlari doğru hesaplansin, pil zayiflama durumda sinyal kaybi olmasin

İlginiz için teşekkür ederim. O zaman servis araştırması benim için öncelik kazandı. İzmir'de forumdan ya da dışarıdan önereceğiniz teknik servis var mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri