Gezinti.com TTNET Bizi Dikizliyor!

Merhaba,
Bilgi için teşekkürler.Kontrol ettim şimdilik kapalı gözüküyor,ama ara ara kontrol edeceğim.Tekrar teşekkürler.

Üzerine bırakamıyorum Sayın bylent..Yanına kopyalıyo malasef...

Nasi ya aynı isimde 2 dosyayı aynı klasörde kaydetmez bilgisayar tarihinde bu böyle, yeni tarih mi yazıyosun DGN FRT :)! Eskisini silemiyorsan, eskisinin üzerine sağ tıkla, özellikler seç, "salt okunur"daki tiki kaldır ondn sonra değişiklik yapıp kaydedebilirsin(benim verdiğim dosyaya ihtiyaç duymazsın). Vea silip benim verdiğim dosya adının aynı olmasına bak. "hosts1.bak" kolay gelsin;)

TTNet ortak hat internet kullanılıyorsa ne yapılabilir? Ben her seferinde sözleşmeyi iptal ediyorum, başkasının bilgisayarına çıkınca o kabul ediyor. Bunu tamamen kapatmanın bir yolu var mı?

Sinirle konu açarken hatalı bir ifadede bulunmuşum bundan dolayı özür diliyorum. İlk mesajdaki yanlış ifadeyi değiştirdim fakat bir daha buradan düzelteyim.

C:\Windows\System32\drivers\etc klasörünün içine girip hosts dosyasına çift tıklıyoruz. Birlikte aç kısmından not defteri ile aç seçeneğini buluyoruz. Açılan hosts dosyasının en sonuna aşağıdakileri kopyala yapıştır yapıyoruz.

127.0.0.1 www.gezinti.com
127.0.0.1 gezinti.com

Böylece bilgisayarımızdaki yerel hosttan bu siteye erişim engelleniyor. Dosyayı kaydedip çıktığımızda hangi tarayıcı ile denersek deneyelim sitenin bilgisayarımızdan engellenmiş olduğunu görebilirsiniz.

Binbaşı hocam açıklamış ancak sorulara da cevap vereyim.

Kaydet dediğimde belgelerime kaydedebiliyorum.. Networksa Kaydetme izniniz yokdiye uyarı çıkıyo ardından belgelerime kaydettim...Benimkisi tamam mı acaba?

Hosts dosyasını aynı klasöre bir uzantı olmaksızın kaydetmeniz gerekiyor. Bazen not defteri ile kaydederken hosts.txt diye dosya oluşturulabiliyor bu dosya bir işe yaramaz. Dosyayı değiştirebilmek için özelliklerinden salt okunur işaretini kaldırmanız ya da windows'tan yönetici izni sağlamanız gerekebilir.

TTNet ortak hat internet kullanılıyorsa ne yapılabilir? Ben her seferinde sözleşmeyi iptal ediyorum, başkasının bilgisayarına çıkınca o kabul ediyor. Bunu tamamen kapatmanın bir yolu var mı?

Dün bir anda sinirimin zıplamasına yol açan olay da buydu zaten. Ortak bir ağda daha bir kaç gün önce kapattığım ve bilgisayarlardan hosts dosyası ile engellediğim bu saçmalık dün bir anda benim bilgisayarımdan gezinti.com'a bağlanmaya çalışıp hosts dosyasından engelli olduğu için "siteye bağlanılamadı" hatası vermesiyle karşıma çıktı.

Daha bir kaç gün önce ben sözleşmeyi onaylayıp hattı bu saçmalığa kapatıyorum fakat kimseden onay istemeden tekrar açılıyor. Benim bilgisayarda engelli olduğundan siteye ulaşamadı fakat demek ki kapattık diye insanları kandırıp bizi dikizlemeye devam ediyorlar. Bu nedenle ağda kullanılan tüm bilgisayarın hosts dosyalarından tek tek engellemeniz hatta mümkün ise modemden engelli siteler kısmına sokmanız en doğru yöntemdir.

Son düzenleme:
İzleminin bir diğer adıda fişlemedir. Artık casus yazılımlara gerek yok, internet sağlayacalarımız yetiyor.

Nasi ya aynı isimde 2 dosyayı aynı klasörde kaydetmez bilgisayar tarihinde bu böyle, yeni tarih mi yazıyosun DGN FRT :)! Eskisini silemiyorsan, eskisinin üzerine sağ tıkla, özellikler seç, "salt okunur"daki tiki kaldır ondn sonra değişiklik yapıp kaydedebilirsin(benim verdiğim dosyaya ihtiyaç duymazsın). Vea silip benim verdiğim dosya adının aynı olmasına bak. "hosts1.bak" kolay gelsin;)
Slm Sayın Bylent...Seninki uzantıyla birlikte kaydedildi..Yönetici izni şartı koyuyo...En sonunda benimkisini sildim seninkisi kopyaladım..Yanı sonunda oldu..Saol teşekkür ederim...
ŞİMDİ GÜVENDEMİYİZ?

Son düzenleme:
sinirle konu açarken hatalı bir ifadede bulunmuşum bundan dolayı özür diliyorum. Ilk mesajdaki yanlış ifadeyi değiştirdim fakat bir daha buradan düzelteyim.

C:\windows\system32\drivers\etc klasörünün içine girip hosts dosyasına çift tıklıyoruz. Birlikte aç kısmından not defteri ile aç seçeneğini buluyoruz. Açılan hosts dosyasının en sonuna aşağıdakileri kopyala yapıştır yapıyoruz.

127.0.0.1 www.gezinti.com
127.0.0.1 gezinti.com

böylece bilgisayarımızdaki yerel hosttan bu siteye erişim engelleniyor. Dosyayı kaydedip çıktığımızda hangi tarayıcı ile denersek deneyelim sitenin bilgisayarımızdan engellenmiş olduğunu görebilirsiniz.

Binbaşı hocam açıklamış ancak sorulara da cevap vereyim.

Hosts dosyasını aynı klasöre bir uzantı olmaksızın kaydetmeniz gerekiyor. Bazen not defteri ile kaydederken hosts.txt diye dosya oluşturulabiliyor bu dosya bir işe yaramaz. Dosyayı değiştirebilmek için özelliklerinden salt okunur işaretini kaldırmanız ya da windows'tan yönetici izni sağlamanız gerekebilir.

Dün bir anda sinirimin zıplamasına yol açan olay da buydu zaten. Ortak bir ağda daha bir kaç gün önce kapattığım ve bilgisayarlardan hosts dosyası ile engellediğim bu saçmalık dün bir anda benim bilgisayarımdan gezinti.com'a bağlanmaya çalışıp hosts dosyasından engelli olduğu için "siteye bağlanılamadı" hatası vermesiyle karşıma çıktı.

Daha bir kaç gün önce ben sözleşmeyi onaylayıp hattı bu saçmalığa kapatıyorum fakat kimseden onay istemeden tekrar açılıyor. Benim bilgisayarda engelli olduğundan siteye ulaşamadı fakat demek ki kapattık diye insanları kandırıp bizi dikizlemeye devam ediyorlar. Bu nedenle ağda kullanılan tüm bilgisayarın hosts dosyalarından tek tek engellemeniz hatta mümkün ise modemden engelli siteler kısmına sokmanız en doğru yöntemdir.

sayın alpernbugranın sıkıntısı bende de var..saygılar...

sn Aksi bende DGN FIRAT gibi yaptım yönetici izinleri yüzünden dosyada değişiklik yapamıyordum eskisini silip yenisini kaydettim ama gezinti com a tıklayınca girebiliyorum.Sorun düzelmedi sanırım.

Tamam yazınızı tam okuyunca anladım dosyanın sonundaki txt yazısını silince erişim engellendi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri