gerilim karşılaştırıcı devre

gokmenn

Üye
herkese merhaba
ben bi gerilim karşılaştırıcı devre yapmayı düşünüyorum devre şöyle çalışacak 14,5 volt ile 15 volt arasında bir gerilim üretmek istiyorum ama bu 15 voltun üstüne çıktığında gerilimi 15 volta düşürecek,14,5 altına düştüğünde 14,5 çıkaracak böyle bişey nasıl yapabilirim pıc ile yapmak gerekiyor veya başka şekilde yapılabilir mi?

şimdiden teşekkür ederim :confused:

Smps adaptorler mesela 100 v 240v arasi calisir çıkışı hep sabit araştır :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

istediğin şey tam olarak gerilim karşılaştırmak değil. yapmak istediğin regulasyondur.eğer bu bir ödev konusu yada smps closeloop sistemlerini tanımak için yapılacaksa dspic gibi piclerle yapabilirsin fakat amaç sadece 14.5v yada 15v üretmekse 7815 kullan gitsin

istediğin şey tam olarak gerilim karşılaştırmak değil. yapmak istediğin regulasyondur.eğer bu bir ödev konusu yada smps closeloop sistemlerini tanımak için yapılacaksa dspic gibi piclerle yapabilirsin fakat amaç sadece 14.5v yada 15v üretmekse 7815 kullan gitsin
teşekkür ederim hocam
aslında bu devreyi yapmamın amacı ,büyük çaplı değil ama rüzgar tribünlerinde yapılan frenleme sistemi ile uğraşmamak gerilimi aküyü şarj edecek doğru değere getirmek

teşekkür ederim hocam

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,342
Kullanıcılar
450,181
Son üye
oflazca

Yeni konular

Geri