Gerilim düşümü

hasan76

Üye
100 kva trafomuzdan bara çıkış gerilimi yükte 230-230-233 v. Olarak ölçüyorum.. 2 çıkışımız var.ana bar akım değerleri 55-45-16 a olarak ölçüyorum. çıkışılarımızda voltaj düşüklüğü problemi var. şalter çıkışında trafo üzerindeki mahalle dağtımında kablo ucunda 230-231-224 v. Olarak ölçüyorum. Gerilimi düşük olan kablodan geçen akım 1 a. Yani boş.. Bu gerilim düşümünün sebebi ne olabilir.. 2 direk sonra 218 v. Düşüyor..tarfonu işletme toprağında problem olabilirmi..? Teşek. Ederim.. diğer çıkışımda da hattım 650 mt. rosse iletken . hat sonu gerilimim 190 v. ancak çektiği akım en fazla gündüz 30 A gece en fazla 50 A oluyor..

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yanlış anlamadım ise 2 fazda gerilimler normal 1 inde problem eger boyle ise faz guzergahını kontrol etmekte fayda var gevseklik kopukluk yuk durumu iletkenin durumu (kalitesi) topraga kaçagı varmı yok mu gibi bence

Forum istatistikleri

Konular
128,409
Kullanıcılar
450,317
Son üye
denizkurt000

Yeni konular

Geri