Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Merhaba,

Bildiğim kadarıyla "Ladder Logic" programlama ile ilgili çeşitli kitaplar zaten mevcut.

Gemo Ladder Editör kullanıcı kılavuzunu http://www.gemo.com.tr/pdf/manuals_tr/GEMOLadderEditorV23_REV_A_tr.pdf adresinden indirebilirsiniz.

İndireceğiniz doküman, “ladder logic” ile programlama tekniklerini anlatmaz. Bu doküman, “ladder logic” diyagramlarının, GEMO Ladder Editor kullanılarak nasıl hazırlanacağını tarif etmek amacıyla hazırlanmıştır, ve kullanıcının “ladder logic” kullanımı hakkında bilgisi olduğu var sayılmıştır.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

slm ben otamatik kumanda bilgisi olan fakat plc bilgisi olmayan birisiyim bu konud eğitim amçlı kitabınız yada e kitabınız varmı varsa bana yardımcı olurmusunuz gemo yu fuarda<tanıdım ve kullanmak istiyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,

Örnek programlar isteyenlerin [email protected] adresine mesaj göndermesi yeterli.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Herkese selamlar
Bende akıllı röle denince gemo kulananlardanım bu güne kadar gemo ile projelerimi yardımsız kendim çözdüm
Ama gemo firmasının deneme ve bazı proje örneklerinin olması gerktiğini düşünüyorum.
Kesinlikle bu büyük bir eksiklik kimse amerikayı yeniden keşfetmemeli.
Ben hep şunu düşünüyorum yaptığım projeler daha farklı nasıl yapılır yada gemonun benim bilmediğim farklı özellikleri nedir diye
eğer demo olarak örnekleriniz varsa bence bunu paylaşmalı

merhaba benim merak ettiğim bir konu var program satırı 10 da sayısal giriş 1 i kullanıyorum gemoda 1. girişi mi kullanıyorum

Merhaba Okan bey ilk önce bu cihazı yaptığınız için teşekkür ederiz. Biz bu gemonun yazılım programını incelerken dikkatimizi çeken bir olay oldu bu haftalık ve yıllık alarmlarda açma ve kapatma terimleri elektrik terimlerine ters olarak kullanılmış elektrikte açma devrenin enerjisini kesmek demek kapatmak ise devreye enerji vermek demek bizde bu mantıkdan devre kurduk ve ters mantık olduğu için devremiz yanlış çalıştı bu konu ile ilgilenmenizi rica ediyoruz.

YASİN UYLASI

merhaba benim merak ettiğim bir konu var program satırı 10 da sayısal giriş 1 i kullanıyorum gemoda 1. girişi mi kullanıyorum

Merhaba,

Evet, ladder diyagramlarında girişleri herhangi bir kontak satırı ve sütununda kullanabilirsiniz.
Birden fazla kez de kullanabilirsiniz.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Merhaba Okan bey ilk önce bu cihazı yaptığınız için teşekkür ederiz. Biz bu gemonun yazılım programını incelerken dikkatimizi çeken bir olay oldu bu haftalık ve yıllık alarmlarda açma ve kapatma terimleri elektrik terimlerine ters olarak kullanılmış elektrikte açma devrenin enerjisini kesmek demek kapatmak ise devreye enerji vermek demek bizde bu mantıkdan devre kurduk ve ters mantık olduğu için devremiz yanlış çalıştı bu konu ile ilgilenmenizi rica ediyoruz.

YASİN UYLASI

Yasin Bey, merhaba,

Anladığım kadarıyla programınızdaki haftalık ve yıllık alarm kontaklarını normalde açıktan normalde kapalıya çevirmeniz yeterli olacaktır.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

arkadaşlar gemoyla yeni tanıştım gemode toplama çıkarma çarpma bölme işlemlerini nasıl hallediyoruz bilgisi olan varmı şimdiden teşekkürler

Arkadaslar bır sorunum var yardımcı olursanız sevınırım
ar2-s cıhazım var ver2.3 uzerınde yazan deger

yazdıgım programı v 2.3 rev-a ıle yukluyorum .yuklenırken program ledı yanıyor: Pc ekranında verı aktarılıyor yazıyor comport 2 yukluyorum pc de cıhaz ar2-sxxxx-14 olarak gozukuyor
yavas ve hızlı seceneklerı ıle denedım
verı aktarımı basarı ıle tamamlandı ıhbarıda tamam
enerjıyı kesıp verınce
comm flaslıyor
comm err yanıyor
ptc err yanıyor
run flaslıyor
program ledı sonuk

her sey tamam ama sıstem nıye run yapmıyor
program sımılasyonu tamam sorun yok

yalnız gemo gırıs ve cıkıslarını baglamadım
tesekkur ederım

arkadaşlar gemoyla yeni tanıştım gemode toplama çıkarma çarpma bölme işlemlerini nasıl hallediyoruz bilgisi olan varmı şimdiden teşekkürler

Merhaba,

Şu an matematiksel işlemler mevcut değil.

Analog girişlerde 0V ve 10V çevirim değerlerini girdiğinizde,
ara değerler otomatik hesaplanıyor. İşlemleri bunun için kullanacaksanız gerek kalmayabilir.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Arkadaslar bır sorunum var yardımcı olursanız sevınırım
ar2-s cıhazım var ver2.3 uzerınde yazan deger

yazdıgım programı v 2.3 rev-a ıle yukluyorum .yuklenırken program ledı yanıyor: Pc ekranında verı aktarılıyor yazıyor comport 2 yukluyorum pc de cıhaz ar2-sxxxx-14 olarak gozukuyor
yavas ve hızlı seceneklerı ıle denedım
verı aktarımı basarı ıle tamamlandı ıhbarıda tamam
enerjıyı kesıp verınce
comm flaslıyor
comm err yanıyor
ptc err yanıyor
run flaslıyor
program ledı sonuk

her sey tamam ama sıstem nıye run yapmıyor
program sımılasyonu tamam sorun yok

yalnız gemo gırıs ve cıkıslarını baglamadım
tesekkur ederım

Merhaba,

Herhangi bir sorun gözükmüyor.

Programda giriş aktif olmadan çalışması gereken çıkış var mı?

Programı [email protected] adresine gönderirseniz yardımcı olabiliriz.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular