Güneş Panelleri Projesi Elektrik Entegrasyon Yardım

jus7ic3

Üye
Arkadaşlar merhaba, sizlerden yardım istiyorum. Elektrik mühendisiyim ama alternatif enerji konularında hiç çalışmadım. Kazakistanda çalışıyorum, çalıştığım projede bir binanın çatısına toplam 362 adet güneş paneli yerleştirilecek. Bu paneller toplamda 9 tip.

A tipi : 84 Adet. Vnominal = 33.64V. Inominal = 4.96A
B tipi : 43 Adet. Vnominal = 29.9V. Inominal = 4.96A
C tipi : 18 Adet. Vnominal = 26.17V. Inominal = 4.96A
D tipi : 18 Adet. Vnominal = 22.43V. Inominal = 4.96A
E tipi : 47 Adet. Vnominal = 18.69V. Inominal = 4.96A
F tipi : 63 Adet. Vnominal = 14.95V. Inominal = 4.96A
G tipi : 33 Adet. Vnominal = 11.21V. Inominal = 4.96A
H tipi : 19 Adet. Vnominal = 7.48V. Inominal = 4.96A
I tipi : 37 Adet. Vnominal = 3.74V. Inominal = 4.96A
Toplam : 362 adet.

Paneller birbirine seri bağlanacak. Bağlantı gruplaması da yapılabilir. En sonunda binanın en üst katında bulunan pano ya 380V giriş yapmak istiyoruz. Sistem tamamen on grid. Bu sistem için hangi tip invertör veya invertörler kullanmalıyım.. seri bağlantılar için kaçlık kablo, inverterden sonra panoya kaçlık kablo olmalı yardımınızı rica ediyorum.. En azından bana önereceğiniz invertör tipini, kablo kesitlerini söyleyebilirmisiniz. Bu sistemin çalışması için başka devre elemanı gerekli ise belirtirmisiniz. Blok şemada da gösterseniz çok iyi olur..

En batı ve en doğudaki panel mesafesi 75m. (en uzak mesafe)
Pano odasi ile en uzak panel arası mesafe 55m..

Saygılarımla. Yardımlarınızı bekliyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri