güç kaynağı ile kalorifer pompası çalıstırma

zealousgs

Üye
merhabalar arkadaslar bilginize ihtiyacım var elektrikler kesildiginde kesintisiz güç kaynağı ile kalorifer sirkülasyon pompası çalıstırmak istiyorum nasıl bir güç kaynagı almalıyım en az 5 saat calısması gerekli gece elektrikler kesildiginde kazan soguyana kadar calısmalıki sorun yasamayayım kac watt güç kaynagı almalıyım

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
pompa trifaze den monafazeye cevrilmiş 75 wt 2900 devir 0.29 A motor bu kgk mı daha iyi yoksa invertör ve bir akü almak mı daha mantıklı sizce hangisi daha hesaplı olur hangisi daha uzun ömürlü olur

350 W. 24 volt DC. giriş,230 V.AC. çıkış verebilen bir invertör ile devirdaim pompası çalışıyor.Katı yakıtlı kazanlarda enerji kesilmelerinde borular eriyordu,değerleri verilen bir invertörle sorun giderildi.Akü şarj devresi yapıldı,enerji kesildiğinde invertörü devreye sokmak için 220 Volt kontaktör kullanıldı.Kolay gelsin.

kare dalga çıkışlı uzun süre besleme sağlayan güç kaynakları kullanabilirsiniz. ortalama 4 saat besleme sağlayacak ürünlerin fiyatı 400 tl civarında. informdan temin edebilirsiniz.

kare dalga çıkışlı uzun süre besleme sağlayan güç kaynakları kullanabilirsiniz. ortalama 4 saat besleme sağlayacak ürünlerin fiyatı 400 tl civarında. informdan temin edebilirsiniz.

Elektrik motoru çalıştırılacağından tam sinüs güç kaynağı kullanmak gerekir.

350 W. 24 volt DC. giriş,230 V.AC. çıkış verebilen bir invertör ile devirdaim pompası çalışıyor.Katı yakıtlı kazanlarda enerji kesilmelerinde borular eriyordu,değerleri verilen bir invertörle sorun giderildi.Akü şarj devresi yapıldı,enerji kesildiğinde invertörü devreye sokmak için 220 Volt kontaktör kullanıldı.Kolay gelsin.

PC'ler için kullandıgımız güç kaynağını kullanabılır mıyız ?

bence kalorifer devirdaım motoruna hiç dokunma paralel çalışacak şekilde 24 volt piyasada otobuslerde kullanılan pompalar var ben bir ara laboratuvarda kullanılmak uzere araştırmış istanbulda perşembe pazarında bulmuştum deniz motorlarında kullanılıyormuş dişli pompa mukemmelde basinç var ups fılan bence gerek yok sebebıne gelınce ups 12-24 voltu 220 AC ye çıkarırken kendıde enerjı harcıyacaktır basit bır deneme yapabılırsın bilgisayarlarımızda bırçoğumuz ups kullanıyoruz bilgisayarı açmadan enerjı kesılınce aküsünu bitırıyor benım önerdığımde ıse aküdeki enerjı olduğu gıbı pompadan geçer

bence kalorifer devirdaım motoruna hiç dokunma paralel çalışacak şekilde 24 volt piyasada otobuslerde kullanılan pompalar var ben bir ara laboratuvarda kullanılmak uzere araştırmış istanbulda perşembe pazarında bulmuştum deniz motorlarında kullanılıyormuş dişli pompa mukemmelde basinç var ups fılan bence gerek yok sebebıne gelınce ups 12-24 voltu 220 AC ye çıkarırken kendıde enerjı harcıyacaktır basit bır deneme yapabılırsın bilgisayarlarımızda bırçoğumuz ups kullanıyoruz bilgisayarı açmadan enerjı kesılınce aküsünu bitırıyor benım önerdığımde ıse aküdeki enerjı olduğu gıbı pompadan geçer

O halde 24V'la çalışan paralel bir pompa ve kontaktör lazım değil mi ? Pompa için tavsiye edeceğiniz bir marka var mı ? teşekkur ederim :)

merhaba pompa için tavsıye etsemde işine yaramaz açikçası ben bu işi yıllar oldu yapalı teknoloji gunlük ılerlıyor benım tavsıye edeceğım pompanın çok çok ustunde kalıtelı pompalar vardır piyasada yanlış anlama bizim bilgiler bayat:)tamam fıkır verebılır ama tam olarak pompa tavsıyesınde bulunmam için o işin içinde guncel olarak olmam lazım yanlız istanbul perşembe pazarında satıldığını bılıyorum

O halde 24V'la çalışan paralel bir pompa ve kontaktör lazım değil mi ? Pompa için tavsiye edeceğiniz bir marka var mı ? teşekkur ederim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri