Sirkulasyon pompasina guc kaynagi acil.

sergox

Üye
Oncelikle merhabalar arkadaslr bilginize cok ihtiyacim var simdiden tskrler:) evime kat kaloriferi sistemi yaptirdim cok da memnunum ama bi skintim var elektrik gittiginde kazanin calismasi gerekiyo kazan 22 binlik buna uyumlu guc kaynagi âlmam lazim kac wat almam lazim sizce 2 saat calistirmasi bana yeterli... lutfen yardimci olun arkadaslar,.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ben de kendi çabalarımla kömür sobasından kat kaloriferi çalışması yapmıştım.

Sistemde 100 wattlık bir sirkülasyon pompası kullandım.

Elektrik kesintilerine karşı da 600VA lık bir pc güç kaynağının aküsünü söküp yerine 12 Volt 50A/hlik bir akü taktım.

İşimi gördü.

Aşağıda resimleri mevcut.

Daha fazlası için tıklayınız.

arduino128.jpg

arduino129.jpg

arduino130.jpg

arduino131.jpg

arduino132.jpg

650 w motor ve pompaya ne kadar lık ups takılır

selam şimdi sen fazali soruyorsun buraya kullanılan ekipmanların etiket değerlerini yazacaksın ki burdaki ustalarda doğru cevap verebilsin.
hem blorür çalışacak hem pompalar çalışacak !
soru: motor trafaze mi?
soru: kaç tane pompa motoru var?
bunları cevaplarsan ustalar yerdım eder.

Kitabında da 650 saat yaZıyor

Ekli dosyalar

• P_20160930_210931.jpg
    P_20160930_210931.jpg
    476 KB · Görüntüleme: 44
işin aslı eve stokerli kalorifer sıtemi kurdum .burda resmı gonderdıgım helozon motoru .fan motoru birde sirkülazyon pompası var.kullanıcı kıtabında 650 watt yazıyor elektrık kesılınce anlık gıtmelerde makına kendını kapatıyor gece uyurken kapandgında gıdıp bıdaha acamayacagımız ıcın sabaha kadr kazan sönüyor.bunun için bir ups takmak ıstıyorum .2000va 800 watt lık alsam ıs gorur mu .ılk devreye gırme anında kaldırır mı .birde ups devamlı belemeyecek ornegın sıcaklık 50 derecede ben 55 istiyorum fan bunu 58 derece olana kadar ufleme yapıyor 58 olunca otomatık duruyor.mal verme helozonuda 3 dakıkada bır 3 sanıye calısıyor.yanı devamlı calısan bır sey degıl.sadece calısan sirkülasyon pompası.oda 40 watt nasıl bı ups almalıyım ucuz yollu

650 VA. kurulu güç için 2000 VA. gücünde bir inverter kullnılırsa sıkıntı yaşanmaz.650 VA. güç aküden 65 amper gibi bir akım çekeceğinden akü ve şarj ünitesinin yeterli olması gerekir.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri