fp-xc30 haberlşme

bulutc

Üye
sayın panasonıc destek fp-x usb den nasıl haberleşir

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba

Güncel softwareler bilgisayarınızda kurulu ise standart USB (bilgisayar-printer) kablosu işini görecektir.

Kabloyu bilgisayarınıza takıp plc ile birleştirdiğinizde bilgisayarınız bu kabloyu otomatik olarak tanır.

Ancak bu otomatik tanımlama işleminde PC niz bu kabloyu bir Comport olarak tanımlar yani plc ile bağlantı kurur iken port ayarlarında USB değil Comport seçmeniz gerekmektedir.

Umarım yardımcı olur

MERHABA SAYIN PANASONİC DESTEK DEDİĞİNİZ GİBİ HABERLEŞME SAĞLANDI
ben FP-xc30r genişletme modülü,fp0-A80-A ve 2 adet fp0-A04V ile bir sistem kurmaya çalışıyorum bu modülleri fpwın gr programında göremiyorum hitachi plc modulleri otomatik
tanıyor panasonıc plc debu işlem nasıl olur.birde fp-x serisinde fp0 modüller çalışırmı teşekkürler

Merhaba Bulutc

FPWINGR editöründe bu işlemler(analog modülleri okumak) için ufak bir tarama programı yazman gerekmektedir.

Cpu modülleri direk tanır ancak tarama programı yazmadan analog giriş ve çıkış okuyamazsın.

Aşağıdaki pdf in 15.sayfasında FP0-A04V için tarama programı örneğini bulabilirsin
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/fp0-a_d-converter-unit-technical-manual-pdf.38242/

Aşağıdaki pdf in 31. sayfasında ise FP0-A80 in tarama örneğini bulabilirsin.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/fp0-d_a-converter-unit-technical-manual-pdf.38241/

Ancak dikkat etmen gereken nokta tarama programındaki kullanılan bit adresleri, FPX plcde hangi sıraya takarsan analog modüleri o sıraya göre tarama programındaki bit adresi değişir.

Diğer soruna gelince, FPX serisi plcler de AFPX-EFP0 ek modülünü taktıktan sonra 3 adet FP0 ek modülünü kullanabilirsin

Umarım yardımcı olur

iyi günler

Ekli dosyalar

• FP0 D_A Converter Unit Technical Manual.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 1
  • FP0 A_D Converter Unit Technical Manual.pdf
    434.5 KB · Görüntüleme: 1
Sayın panasonıc destek yardımlarınız için tşekkür ederim
verdiğiniz örnekleri deneyeceğim iyi günler

Merhaba

Bir konuyu tekrar hatırlatmak istedim, pdf deki örneklerde bulunan X... ile ifade edilen sinyaller kartin bulundugu slot numarasina gore farkli isimler alir.

Asagidaki pdf te bu adres yapisi gosterilmektedir.

orn WX30 ardesi X300 e denk gelir

Ekli dosyalar

• FP-X_Explanation_and_Example.pdf
    103.3 KB · Görüntüleme: 2
Sayın panasonıc destek çok iyisiniz çok teşekkür ederim başarılarınızın devamını dilerim
firmanız Özdisan'mı özür dileyerk soruyorum iyi akşamlar Panasonıc plc'yi seçmemde etkiniz büyük iyi akşamlar

Merhaba Buluc

Öncelikle ben teşekkür ederim.

Evet firmam Özdisan ancak buradaki görevimi kendi şahsım adına yapmaktayım.Firmamın bana vermiş olduğu bir görev değildir.
Günlük iş yoğunluğumun az olduğu saatlerde sizlere elimden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışıyorum ve bundanda büyük mutluluk duyuyorum.

Siz arkadaşlarıma ne kadar fazla yardımcı olup, iyi dileklerinizi alırsam ne mutlu bana

İyi günler :)

Forum istatistikleri

Konular
128,388
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri