Fluke

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
115 modelini tavsiye ederim. Genel özellik olarak Bütün Avometre özellikleri+Kondansatör ölçme özelliğide var. Gayet kaliteli ve kullanışlı bir cihaz.

bobin endüktansını, henry olarak değerini ölçmek için hangi ölçü aletini kullanabiliriz. bobinlerin çalıştığı frekanslar biraz yüksek 15kHz 20kHz.
tel kalınlığı 1mm yada biraz üstü,
omaj ölçüldüğünde kısa devre omajına çok yakın bir değer görünüyor.
şimdiden teşekkür.:confused:

arkadaşlar bilgisayar teknik servisi için hangisini önersiniz

Bilgisayar teknik servisi için osiloskop alsanız daha güvenilir olur.

benimde işyerinde kullandığım fluke 177 var.fakat ölçümde sıkıntı yaşıyorum.örneğin Dc 5 volt gösteriyor kendi kendine.güç kaynagından Dc5v veriyorum yine 5v gösteriyor.ama 12v 24v gibi yükseltince doğru ölçüyor.ben gecengün arkasındaki kalibrasyon düğmesine birkere bastım kurdalamadan geri cıktım off konumuna aldım makinayı.ondan olabilirmi acaba.birde daha önce sıvı teması olmuştu içine su girmişti iyice temizledim ondan kaynaklanan bişey olabilrimi.tşkler

marka yerine ampermetreyi anlatann bi konu yazsaydınız daha ıyı olurduu yaa =). ampermetre hakkında bılgı bulmam lazımm bı yardımcı olurmusunuzz =(

marka yerine ampermetreyi anlatann bi konu yazsaydınız daha ıyı olurduu yaa =). ampermetre hakkında bılgı bulmam lazımm bı yardımcı olurmusunuzz =(

form içerisinde arama yapsan ?? ödevini yaparken biraz emek harcamış olursun hem

bobin endüktansını, henry olarak değerini ölçmek için hangi ölçü aletini kullanabiliriz. bobinlerin çalıştığı frekanslar biraz yüksek 15kHz 20kHz.
tel kalınlığı 1mm yada biraz üstü,
omaj ölçüldüğünde kısa devre omajına çok yakın bir değer görünüyor.
şimdiden teşekkür.:confused:

LCR metreler var , L : HENRY ( endüktans)

R : OHM ( direnç )

C : farad ( kapasite )

http://www.testone.com.tr/urungrup.aspx?ugid=28&nmx=15_28

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaslar ben fluke 787 ve 777 modelını arıyorum (ucuz) ama fıyatları netten baktım 700 doların ustunde daha ucuzunu bulabılecegım bır yer varsa goruselım

modelleri aklımda değil şimdi ama biz fluke nin avometresini , enerji analizörünü hem de bir kaç tane ve de termal kamerasını kullanıyoruz

Fluke içerisinde benim kullandığı 9100 calibration aklınıza gelebilecek her türlü ölçüm yapılabilir birde 9105 bloğunuda eklerseniz sınırsız aynı zamanda tüm ölçü aletlerinin kalibrasyonunu da yapabiliyorsunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,369
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri