Flash Disk Yükseltme

sero_1986

Üye
8 gb lik flaş dısk aldım 2 gb a dustu bunu ıcın yazılımla yukseltılıyomus bu sorunu nasıl gıderebılırım onerılerınız ıcın tesekkurler

bu konu anlamsız yanlış bilgi edinmişsin arkadaşım. yani bu donanımsal bir konu (serçe alıp bunu yazılımla mercedese dönüştürmeyi düşünmek gibi bir şey) acı ama gerçek

aldıktan sonra ozellıklerınde bır degısme olduysa vırusle alakalıdır dıye dusunuyorum, taratmayı deneyınız olmazsa bıcımlendırınız...

8 gb lik flaş dısk aldım 2 gb a dustu bunu ıcın yazılımla yukseltılıyomus bu sorunu nasıl gıderebılırım onerılerınız ıcın tesekkurler

8GB lik flash belleğinizi dosya sistemini NTFS yaparak yeniden formatlarsanız muhtemelen 8 GB olacaktır. Eğer halen daha olamaz ise "Paragon Partition Manager" programını internetten indirerek dosya sistemini ve formatını değiştirebilirsiniz.

flash bellekler virüs gibi zararlı yazılımlara maruz kalmadıkça kapasite miktarlarında değişiklik olmaz. aslında siz 8gb bellek alsanız bunun tam olarak 8gb olacağı anlamınada gelmez. eğer siz gerçekten 8gb flash bellek aldığınıza eminseniz. büyük ihtimalle zararlı bir yazılımın etkisinde kalmıştır.çözüm olarak içindeki verileri yedekleyip formatlamanız. daha sonra yedeğini aldığınız verilerin taramasını yaparak tekrar yükleyebilirsiniz.

tamamen virüsten kaynaklı format atarsan sorunun kesinlikle düzelecektir

bu konu anlamsız yanlış bilgi edinmişsin arkadaşım. yani bu donanımsal bir konu (serçe alıp bunu yazılımla mercedese dönüştürmeyi düşünmek gibi bir şey) acı ama gerçek

:)o kadar güzel ve manalı bir örnek vermişsin ki gülmekten kendimi alamadım. saygılar kardeş:):)

benzer bir olay benim flash diskimde de oldu. 512 mb flash diskim bir gün 8 gb olarak karşıma çıktı format attım. biçimlendirdim ama değişmedi.

dosya yükleme yaptım, yüklenmedi. hedef bulunamadı hatası veriyor. biçimlendirme veya virüs ile ilgili olmadığını düşünüyorum.

Bende imaj alma programı ile yedeklemeye çalıştığımda 4 yerine sadece 2 GB görmüştüm. Onun da sebebi aldığım imajın FAT dosya biçimi olması idi. Eğer başınıza böyle bir şey gediğini düşünüyorsanız muhtemelen aynı yazılımla geri kazanma imkanınız vardır.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri