Filtre Kahve Makinası Termik Sigorta Sorunu

aykayk

Üye
Merhaba, elimde arızalı bir filtre kahve makinası var. Ön kontrolümde 240 derece 10 amperlik termik sigortanın atık olduğunu gördüm, değiştirdim gene attı. Limit termostatını test ettim çalışıyordu. Ama gene de yenisiyle değiştirdim, termik sigortayı da yenileyip tekrar denedim. Bir demlik kahve yaptı ama termik sigorta yeniden attı. Ayrıca aşağıda fotoğrafını yüklediğim faz ile termik sigortaya seri bağlı bir yanık direnç çıktı değer okunmuyor multimetre ile 20k ölçüyorum ama direncin orta noktalarından yaptığım ölçümler çok tutarsız. Tecrübeli ustalarımızdan bu tür cihazlarda bu direncin değeri ortalama ne olmalı diye sormak istiyorum.

Rezistans Omajı: 62 Ohm
Limit Termostatı: 140 Derece 10 Amper
Termik Sigorta: 240 Derece 10 Amper

Ekli dosyalar

• image1 (1).jpeg
    image1 (1).jpeg
    289 KB · Görüntüleme: 23
  • image0 (1).jpeg
    image0 (1).jpeg
    271.8 KB · Görüntüleme: 32
  • image0 (2).jpeg
    image0 (2).jpeg
    255.4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Merhaba arızalı bir filtre kahve makinası var ön kontrolümde 240 derece 10 amperlik termik sigortanın atık olduğunu gördüm değiştirdim gene attı. Rezistansı 62 ohm ölçüyorum limit termostatını test ettim çalışıyordu ama gene de değiştirdim, termik sigortayı yenileyip tekrar denedim 1 demlik kahve yaptı gene termik sigorta attı. Sorunu nerede aramalıyım?
Fotoğraf ve mesajlarda düzgün noktalama işareti alalım mümkünse. Cümleler çok karışık.

Bu tür kahve makinalarinda genelde yaşanılan sorun U şeklindeki su kaynatma mekanizmasının içinde kireç birikmesidir.

U tüpü paralel rezistans var. İçinde yeteri kadar su duymadığı için rezistans aşırı ısınıyor.

Normalde oto resetli termostadinizin kesmesi lazim. Limit termik atıyor ise hem limit termik hemde termostat değişmeli. Sonra U tüpün içini kireç temizleyici ile temizleyin.

Sonra sistemi toplayıp test edin.

Bu tür kahve makinalarinda genelde yaşanılan sorun U şeklindeki su kaynatma mekanizmasının içinde kireç birikmesidir.

U tüpü paralel rezistans var. İçinde yeteri kadar su duymadığı için rezistans aşırı ısınıyor.

Normalde oto resetli termostadinizin kesmesi lazim. Limit termik atıyor ise hem limit termik hemde termostat değişmeli. Sonra U tüpün içini kireç temizleyici ile temizleyin.

Sonra sistemi toplayıp test edin.
Tavsiye ettiğiniz şekilde sorun çözüldü teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri