Felix Banyo tipi su ıstıcı sorunu

4-5 yıldır kullandıgım felix marka ani su ıstıcım ses yapmaya başladı. Ses suyu ısıtmaya başkayınca küçük bir elektrikli motor sesi gibi geliyor neden kaynaklanabilir ?

Su basıncınız yeterli gelmediği anda su ısıtıcı içinde kaynamaya başlıyor ; bu şofbenler malesef full tehlike ama bir türlü kullanmaktan kurtulamıyoruz ; ben de 8 senedir kullandığım ihlas şofbenimi emekli edip ; yerine muadili baymak aldım ; yalnız takdir etmek lazım ki plasti aksamı en son sapır sapır dökülmeye başlasa da en ufak bir elektrik kaçağı meydana gelmedi ; rezistansları bozulmadı ; ama rezistansları devreye alıp çıkartan sviçleri çok değiştirdim ; hatta bu sviçlerin bozulduğu anda üzerinde bulunan termikler şofbeni korumaya alıp elektriği kesiyor ki ; ilk anladığımda çok takdir etmiştim ihlas şofbeni :) Şöyle de bir durum da var ; bu cihazların diyaframı çok hassas ; musluklarınızın çok iyi olması lazım ; çok az bir su basıncında bile çalışabiliyorlar ..............

Su basıncınız yeterli gelmediği anda su ısıtıcı içinde kaynamaya başlıyor ; bu şofbenler malesef full tehlike ama bir türlü kullanmaktan kurtulamıyoruz ; ben de 8 senedir kullandığım ihlas şofbenimi emekli edip ; yerine muadili baymak aldım ; yalnız takdir etmek lazım ki plasti aksamı en son sapır sapır dökülmeye başlasa da en ufak bir elektrik kaçağı meydana gelmedi ; rezistansları bozulmadı ; ama rezistansları devreye alıp çıkartan sviçleri çok değiştirdim ; hatta bu sviçlerin bozulduğu anda üzerinde bulunan termikler şofbeni korumaya alıp elektriği kesiyor ki ; ilk anladığımda çok takdir etmiştim ihlas şofbeni :) Şöyle de bir durum da var ; bu cihazların diyaframı çok hassas ; musluklarınızın çok iyi olması lazım ; çok az bir su basıncında bile çalışabiliyorlar ..............
neden vazgeçemiyoruz bilr misin?
7 8 tane koruma var. ısı koruması kısa devre koruması her hatta aynı basınç koruması.
ancak bu makineleri kullananlar musluğu girişe değil çıkışa koyup makinenin içine ediyor. ve üstüne ani su ısıtıcılar uzun hortumlar için imal edilmez. hortum uzunsa ve su pompası ile kullanırsak su basıncı çok artabilir.
ama hızı düşük olur.
bu da makineyi mahvediyor. biz de sonunda kombi aldık.
ama 356 saniyede maks ısıtma harika bir şey unutmamak gerekir:)

Bir ilave de ben yapayım ; kendi hortumları çok daha geniş kesitli ; bu sayede musluk kapandığı anda su basıncı çok çabuk düşüyor ve şofben çok çabuk devreden çıkıyor ; piyasadan bulduğum hortumlar çok daha dar kesitli ve su kesildikten bir süre sonra şofben devreden çıkıyor ve şofbenin içinde bir miktar su kalıyor ; en son arka arkaya duşa giren misafirlerim bu yüzden haşlandı ; gerçi şofbenin üzerinde önce elektriği kapatın sonra suyu diyor ama okuyan kim :)

Bir ilave de ben yapayım ; kendi hortumları çok daha geniş kesitli ; bu sayede musluk kapandığı anda su basıncı çok çabuk düşüyor ve şofben çok çabuk devreden çıkıyor ; piyasadan bulduğum hortumlar çok daha dar kesitli ve su kesildikten bir süre sonra şofben devreden çıkıyor ve şofbenin içinde bir miktar su kalıyor ; en son arka arkaya duşa giren misafirlerim bu yüzden haşlandı ; gerçi şofbenin üzerinde önce elektriği kapatın sonra suyu diyor ama okuyan kim :)
o hatayı yapan çok.
ama en hbüyük hata polat alemdarı izlememek. o napıyor. suyu açıyor bekliyor ik saniye:)
biz suyu açıp ısınmasını beklemeden altına dalıyoruz sanki buz gibi sulara dalıyoruz:)

suyu ani ısıtması güzel fakat elektrik olayıda var :)
şuanki elektrik tarifemiz gündüz 0,36 krş (gece 10 dan sonda 22 krş)
ani ısıtıcı 8000w gündüz 1 saatlik tüketimi 2,88 tl
günde sadece 1 saat kullanımda 1 ayda 89,28 tl yakıyor

2011 de aldığımız termosifondan elektrik fiyatı çok fark etti eskiden 120 130 Tl gelen elektrik faturası
şimdi 80 90 tl geliyor
80 litre ve 1500 w üstelik komple evin sıcak suyunu karşılıyor saatte 0,54 krş yakıyor
yeni dolan tankı ısıtması 1 saat sürmüyor suyun ısısını hep aynı yerde bıraktığımız için eğer 1 günde sıcak su hiç kullanılmaz ise günde 1 2 kere 5 dakika bile çalışmıyor suyun ısısını aynı derecede tutmak için

hadi bunuda günde 2 saat çalıştığını hesaplarsak 1 ayda 33.480 tl yapar

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri